PKS rezygnuje z Bałtyku i stawia na? Bałtów

Jak udało nam się ustalić, po miesiącu funkcjonowania PKS w Ostrowcu Świętokrzyskim nie obsługuje już linii autobusowych nad Bałtyk.
– Decyzja spółki o skróceniu terminu obsługi tej linii wynikła z mnogości anulowań rezerwacji i zwrotu biletów, które potencjalni pasażerowie dokonywali w ostatnim okresie, uzasadniając podejmowane decyzje troską o swoje zdrowie w związku z utrzymującym się wysokim zagrożeniem epidemicznym i prawdopodobnym zwiększeniem obostrzeń w stosunku do osób przebywających w przestrzeni publicznej – wyjaśnia Norbert Bogoń, dyrektor przewozowy PKS w Ostrowcu Św. S.A.
Już od minionego weekendu, tj. od 1 i 2 sierpnia w każdą sobotę i niedzielę PKS Ostrowiec uruchomił regionalne wakacyjne połączenia turystyczne z Ostrowca Św. do Muzeum Archeologicznego i Rezerwatu ?Krzemionki? oraz Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego. Odjazdy autobusów z Ostrowca Świętokrzyskiego odbywają się w każdą sobotę i niedzielę o godz. 9.20, 12.40, 16.30. Trasa przejazdu: Ostrowiec Św. (Stacja Kolejowa, Dworzec Autobusowy, ul. Mickiewicza, Polna, Jana Pawła, Bałtowska), Sudół, Krzemionki, Maksymilianów, Rudka Bałtowska, Bałtów. Kursy powrotne z Bałtowa godz. 11.10, 14.10, 17.40, z Krzemionek odpowiednio godz. 11.26, 14.26, 17.56.
Połączenia autobusowe do Bałtowa skomunikowane są z połączeniami kolejowymi Polregio i PKP Intercity. Bilety do nabycia bezpośrednio w autobusie u kierowcy PKS lub w serwisie e-podroznik.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *