Szkoły Konarskiego z najwyższymi wynikami matur i egzaminu ósmoklasistów

Koniec lipca i początek sierpnia przyniosły, wyczekiwane przez młodzież ostatnich klas szkół podstawowych i liceów, wyniki egzaminów.
Podobnie jak w ubiegłym roku z zadaniami egzaminacyjnymi najlepiej poradzili sobie uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej i Niepublicznego Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Konarskiego, w których średnie wyniki są nawet o kilkadziesiąt procent wyższe od średnich krajowych. Tak wysokie wyniki dały Konarskiemu nie tylko pierwsze miejsce w mieście i powiecie, ale również drugą pozycję w województwie.


– Bardzo cieszą mnie osiągnięcia naszych uczniów, szczególnie w tak trudnym dla wszystkich roku. Odbierane corocznie wyniki egzaminów są dla mnie potwierdzeniem, że przyjęte przez nas priorytety i obrany kierunek są właściwe – mówi dr Kinga Wnuk, dyrektor Szkół Konarskiego. Często jestem pytana jaki jest przepis na taki sukces i zawsze odpowiadam, że każdy musi wypracować własny, bo każda szkoła ma swoją specyfikę. U nas procentuje m.in. zwiększony wymiar godzin poszczególnych przedmiotów, ciągłość i spójność kształcenia, indywidualne podejście do każdego ucznia oraz serdeczna, sprzyjająca atmosfera.

Konarski od lat słynie także z bardzo wysokiego poziomu nauki angielskiego, co w tym roku potwierdzili również ósmoklasiści, którzy ze średnią 93% nie mieli sobie równych w województwie. Patrząc na wyniki matur z kolei, uwagę zwracają świetne wyniki z przedmiotów uznawanych powszechnie za najtrudniejsze, takich jak matematyka, fizyka, geografia, biologia czy chemia.
– To dwunasty egzamin zewnętrzny pisany w naszych szkołach. Każdy z nich to wielki sukces uczniów i ich nauczycieli, który osiągnęli dzięki wspólnej rzetelnej pracy i zaangażowaniu. Co roku ta praca wygląda inaczej, bo każda klasa jest inna, uczniowie mają różne potrzeby, mniejsze lub większe problemy, a my jesteśmy po to, żeby ich wspierać oraz tworzyć jak najlepszą przestrzeń dla dobrej edukacji. ? podsumowuje Kinga Wnuk.
Poza sukcesami wojewódzkimi podstawówka Konarskiego od lat ma swoje miejsce wśród kilku procent szkół z najwyższymi wynikami w Polsce, a liceum w tegorocznym prestiżowym rankingu Perspektyw znalazło się wśród 50 najlepszych liceów w kraju i w pierwszej setce szkół olimpijskich. To znakomita edukacyjna wizytówka naszego miasta.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *