Rewitalizacja zmienia Ostrowiec. Park na osiedlu Spółdzielców, jak nowy…

Dzieci i młodzież z Osiedla Spółdzielców w Ostrowcu Świętokrzyskim i okolic korzysta, już ze zmodernizowanej infrastruktury w parku, który jest sercem tego osiedla.
Trzeci etap jego rewitalizacji, kosztujący około 240 tysięcy, domknął dzieła. Wszystkie prace kosztowały prawie milion złotych. ? Rewitalizacja trwała 3 lata. W pierwszym etapie wykonano fontannę z otoczeniem, czyli alejkami i rekultywacją terenów. W drugim etapie zamontowane zostały nowe urządzenia zabawowe. W tym roku wykonaliśmy boisko wyposażone w strefę gier, dołożyliśmy też nowe urządzenia fitness, ławki i kosze na śmieci ? mówił na dzisiejszej konferencji Marek Zaręba, prezes Ostrowieckiej Spółdzielni Mieszkaniowej.
Dodał, że spółdzielnia z własnych środków dołożyła kilkadziesiąt tysięcy złotych na wykonanie dodatkowych nasadzeń roślin i prace poprawiające estetykę otoczenia.
? Miło jest się dzielić pieniędzmi. Miło jest się dzielić takimi inicjatywami. To jest dobra inwestycja z korzyścią dla mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego, dlatego dziękuję za dobrą współpracę. W tym miejscu chciałbym zadeklarować, że jeżeli pojawią się następne źródła pieniędzy, to miasto będzie chciało inwestować wspólnie ze spółdzielnią ? podkreślał prezydent Jarosław Górczyński, bo rewitalizacja parku była wykonana w partnerstwie z miastem.


Samorząd pomógł między innymi pozyskać środki z Unii Europejskiej, które pokryły 60% kosztów inwestycji. Przypomnijmy, że rewitalizacja Parku w Osiedlu Spółdzielców to tylko jedno z 11 zadań inwestycyjnych realizowanych w ramach projektu Rewitalizacja obszarów zdegradowanych o silnym potencjale gospodarczym, społecznym i rekreacyjno-kulturowym na terenie miasta Ostrowca Świętokrzyskiego, który będzie realizowany do 2021 roku za łączną kwotę 34.671.998,71 zł. Obecnie realizowane jest wiele prac w oparciu o te środki mi.n.: Ogród Zdrowia na os. Ogrody, budynek mieszkalny na ul. Osadowej, łącznik pomiędzy ulicami Furmańską z ul. Chrzanowskiego, budynek kina Etiuda.
– Do realizacji w ramach projektu rewitalizacji pozostaną nam jeszcze dwa zadania związane z przebudową ulicy Eugeniusza Kwiatkowskiego na terenie Starego Zakładu. Przetarg zostanie ogłoszony jeszcze w tym roku z czasem realizacji do roku 2022, oraz na rok przyszły zaplanowano przebudowę części Targowiska Miejskiego. W ramach tego zadania nastąpi utwardzenie i odwodnienie placu znajdującego się poniżej schodów na ulicy Denkowskiej- mówi wiceprezydent Dominik Smoliński.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *