Pół miliona złotych na wyprawki szkolne w Bodzechowie

Blisko 800 dzieci z gminy Bodzechów otrzymało już pieniądze na wyprawkę szkolną pod nazwą ?Dobry start?.
W sierpniu rodzice mogą składać wnioski w szkołach, a we wrześniu – w świetlicach.
O tej porze roku na pierwszym piętrze budynku Urzędu Gminy w Bodzechowie, gdzie ma siedzibę Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, było tłoczno. Przyjeżdżali rodzice, często z dziećmi, by wypełnić i złożyć wniosek o wyprawkę szkolną, 500 plus i inne świadczenia. W tym roku przed budynkiem urzędu spotkać można było pojedyncze osoby. Pracownice ośrodka wyjechały do szkół, aby w przestronnych salach gimnastycznych, zachowując wymogi sanitarne, przyjmować wnioski i komunikować się z mieszkańcami.
– Od sierpnia przyjmujemy nie tylko wnioski na świadczenie ?Dobry start?, ale także o wypłatę zasiłków rodzinnych i funduszu alimentacyjnego ? mówi Władysława Zwolińska, kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bodzechowie. ?Wyprawka szkolna (rządowy program ?Dobry start?) w wysokości 300 zł przysługuje każdemu uczącemu się dziecku. Do tej pory wypłaciliśmy już naszym rodzinom 236 tys. zł.
Wyprawkę szkolną otrzymało już 787 dzieci, czyli połowa uprawnionych do tego świadczenia. Zapewne do końca sierpnia z rządowego programu skorzysta większość dzieci w gminie Bodzechów, bowiem pracownice Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w godz. 9 -17 przyjmują wnioski w szkołach. Zatem rodzice bez najmniejszego problemu mogą na miejscu załatwić formalności. W dniu 17 sierpnia br. wnioski przyjmowane były w szkole w Sarnówku, 24 sierpnia – w Chmielowie, a 28 sierpnia – w Szwarszowicach.
– We wrześniu do szkół przyjdą dzieci, dlatego od początku przyszłego miesiąca, wnioski na świadczenia przyjmowane będą w świetlicach środowiskowych. Takie świetlice znajdują się we wszystkich większych miejscowościach na terenie naszej gminy ? dodaje kierownik Władysława Zwolińska. -W prasie i w Internecie ukazały się już ogłoszenia i komunikaty, w jakich dniach i godzinach nasi pracownicy będą czekać na mieszkańców.
I tak, w dniu 2 września zapraszamy do miejscowej świetlicy mieszkańców Goździelina i Denkówka, 4 września (nowa świetlica) mieszkańców Przyborowa i Wólk i Bodzechowskiej, 9 września Gromadzic. W kolejnych dniach dyżury takie będą w innych miejscowościach w godz. 9 -17 tak, aby wnioski mogli złożyć wszyscy rodzice bez względu na godziny pracy zawodowej.
Warto podkreślić, że w okresie obostrzeń, związanych z koronawirusem, wnioski o świadczenia rodzinne czy socjalne przyjmowane były przez Internet i telefonicznie. Niektóre konieczne dokumenty, m.in. zaświadczenia o dochodzie, mieszkańcy zostawiali w specjalnej skrzynce znajdującej się w budynku urzędu lub u dyżurującego pracownika. Pandemia nie miała żadnego wpływu na terminowe wsparcie osób i rodzin.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *