Czy kładka nad torami doczeka się remontu?

Kładka nad torami w sąsiedztwie dworca kolejowego w Ostrowcu Świętokrzyskim to obiekt, o którym piszemy na naszych łamach od lat.

Powód zawsze jest ten sam, czyli odpowiedź na pytanie czy doczeka się kompleksowego remontu? Teraz znów pojawiają się deklaracje, że tak może się stać. Najtrudniejsza sytuacja z kładką w roli głównej była w 2014 roku, kiedy to Świętokrzyski Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego w Kielcach wydał zakaz jej użytkowania, ze względu na nieodpowiedni stan techniczny, co potwierdza ekspertyza techniczna. Wówczas to autor ekspertyzy wskazał zakres robót, które należy wykonać w celu wyeliminowania zagrożeń wynikających za złego stanu technicznego elementów konstrukcji obiektu. Wtedy też wykonano niezbędne prace, ale obiekt nie doczekał się kompleksowego liftingu. Czy teraz sytuacja może się zmienić, bowiem obiekt ma już jednego właściciela?
– Kładka na terenie stacji w Ostrowcu Świętokrzyskim została przejęta w zarząd przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. w grudniu 2019 r. – wyjaśnia Izabela Miernikiewicz z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Remont kładki jest planowany po uzyskaniu środków finansowych na ten cel. W tym roku podwyższona zostanie balustrada, uzupełnione będą brakujące fragmenty osłon przeciwporażeniowych dla zapewnienia bezpieczeństwa na obiekcie. 

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “Czy kładka nad torami doczeka się remontu?

  • 25 sierpnia 2020 at 20:41
    Permalink

    To wstyd dla PKP i miasta Ostrowca Św. Mam pytanie czy jeżeli będą przechodził pod kładką policja lub straż miejska ma prawo mi wlepić mandat? To miejsce stwarzazagrożenie dla ludzi , czy ktoś z władz gimny lub MSWia przez chwilę pomyślał? Winne są tutaj tak władze Ostrowca jak i PKP ! Ta sama sytuacja dotyczy budymnku dworca ! ! !

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *