Eksperci odwiedzili i ocenili Ostrowiecki Browar Kultury

Komisja ogólnopolskiego konkursu Modernizacja Roku 2019 odwiedziła Ostrowiecki Browar Kultury. Grupa specjalistów z kilku branż technicznych oceniała obiekt.
W skład kapituły weszli przedstawiciele stowarzyszeń zawodowych architektów, wydziałów architektury i budownictwa uczelni wyższych, organizacji zrzeszających konserwatorów zabytków oraz instytucji nadzoru budowlanego: Robert Plewiński ? dyrektor konkursu Modernizacja Roku, Aleksandra Pers ? kierownik konkursu Modernizacja Roku, Anna Pikuła ? architekt, Arkadiusz Dłużniewski ? Główny Nadzór Budowlany, Piotr Kubańda ? były miejski Konserwator Zabytków w Bielsku ?Białej, Monika Jaworska ? Uniwersytet Technologiczno – Humanistyczny w Radomiu.
Poza grupą przybyłą do Ostrowca Świętokrzyskiego kilku członków komisji po zapoznaniu się z przygotowanym wnioskiem zwiedzała wirtualnie OBK online: dr Andrzej Zieliński – Warszawa, wieloletni juror od 1996 r., inż. Danuta Gawęcka – Polska Izba Inżynierów Budownictwa, dr inż. arch. Joanna Gil Mastalerczyk – Politechnika Świętokrzyska oraz dr Jerzy Obolewicz – Politechnika Białostocka.
– Jestem dumny, że mamy w Ostrowcu Świętokrzyski tak piękny obiekt, który mimo pandemii działa i tworzy kulturę. Jest miejscem spotkań, wymiany myśli i pomysłów, edukacji i wypoczynku. Serce rośnie słysząc wiele pozytywnych opinii. Cieszę się, że komisja nie kryła uznania i nie szczędziła słów zachwytu dla zakresu i rozmachu przeprowadzonej w Ostrowcu modernizacji, a przede wszystkim sposobu wykorzystania obiektu na potrzeby kilku podmiotów kulturotwórczych, które połączyła wspólna nazwa nawiązująca do pierwotnego przeznaczenia obiektu ? mówi prezydent miasta Jarosław Górczyński.
– Jednak na wyniki trzeba jeszcze poczekać, ale wierzę, że nasze wysiłki oraz pomysł zostaną, podobnie jak to było w przypadku Rawki Od Nowa docenione.
– Członkowie kapituły podczas wizyty w Ostrowieckim Browarze Kultury zadawali szereg merytorycznych pytań, np. dotyczących procentu zachowania oryginalnej tkanki obiektu, konstrukcji stropu, czy kwoty jego utrzymania – wylicza dyrektor MCK, Jacek Kowalczyk. Doceniono zaangażowanie fi rmy, która wykonała realizację Ostrowieckiego Browaru Kultury, chociażby z uwagi na niski koszt metra kwadratowego powierzchni w odniesieniu do wartości zadania.
Ostateczne rozstrzygnięcie konkursu ?Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku?, który organizowany jest od blisko ćwierć wieku, nastąpi podczas uroczystej gali w Zamku Królewskim w Warszawie 23 września br.

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “Eksperci odwiedzili i ocenili Ostrowiecki Browar Kultury

  • 25 sierpnia 2020 at 14:50
    Permalink

    skąd wiedzieli ze to Ostrowiecki Browar Kultury ? nie ma widocznego z dala szyldu czy widocznej tablicy…

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *