KSZO SMS promuje Ostrowiecki Browar Kultury. W weekend czekają nas siatkarskie emocje

Już w najbliższy weekend czekają nas siatkarskie emocje. W ostrowieckiej hali rozegrany zostanie bowiem turniej z udziałem naszego KSZO SMS, AZS UMCS Lublin, Jedynki Tarnów i Popradu Stary Sącz.
Szczegóły podajemy na załączonej do informacji grafice. Dla podopiecznych trenera Piotra Brodawki będzie to pierwsza weryfikacja sił i możliwości przed drugoligowym sezonem, który rozpoczyna się 26 września wyjazdowym meczem do Proszowic z tamtejszą Pogonią. W ostrowieckiej hali zagrają 3 października przeciwko krakowskiej Wiśle.


Siatkarki KSZO SMS pieczołowicie przygotowują się do sezonu. Dla wszystkich naszych uczennic będzie to najważniejszy sezon w życiu. Przecież poza mającymi doświadczenie z I ligi Martyną Kmuk, Kają Klepacz, Oliwią Błaszczyk, Emilią Piotrowską i Wiktorią Rdzanek oraz nową kapitan drużyny, czyli Aleksandrą Mich, żadna nie występowała w wyższej, niż III liga, klasie rozgrywkowej. Nic więc dziwnego, że dziewczęta trenują solidnie i w hali i na siłowni, a trener dba o urozmaicenie zajęć. W sobotę zabrał je nawet na 18-kilometrową wędrówkę turystycznym szlakiem ze Świętej Katarzyny do Nowej Słupi.


Nasze siatkarki biorą także udział w promocji gminy oraz sponsorów. Nie tak dawno odbyła się bowiem sesja zdjęciowa zespołu w Ostrowieckim Browarze Kultury już w nowych strojach Hummela, partnera technicznego drużyny. Prowadzona przez fotoreportera naszej gazety Staszka Dulnego sesja rozpoczyna nowy rozdział w historii ostrowieckiej siatkówki oraz kampanię wizerunkową o nazwie: ?Pomarańcz, to nowa czerń?. Czyż faktycznie kolor murów jakże ważnego dla naszego miastu obiektu, jakim jest OBK, nie jest składową jego pomarańczowo- czarnych barw? Klub organizując sesję chce w formie takiej promocji pomóc tez miastu w wygraniu konkursu na modernizację roku. Przypomnijmy, że modernizacja starego browaru już zyskała największe uznanie internautów.


Podopieczne trenera Piotra Brodawki promują także swych sponsorów, a więc City Taxi, Pizzernię Da Grasso i Fitness Klub Centrum, w którym prowadzą profesjonalne zajęcia na siłowni. Jeśli chodzi o sprawy finansowe, to trwają rozmowy z dotychczasowymi i nowymi sponsorami. Klub otrzymał 91 tys. zł z kasy miejskiej na realizację zadań gminy w zakresie upowszechniania piłki siatkowej. Czeka także na kolejne środki z tytułu promocji miasta poprzez sport. Celem drużyny jest spokojna gra w II lidze oraz utrzymanie zrównoważonego budżetu klubu.


W ?naszej? IV grupie II ligi siatkówki kobiet wystąpią takie zespoły, jak TS Wisła Kraków, AZS UMCS Lublin, TKS Tomasovia Tomaszów Lubelski, Pogoń Proszowice, CKiS Maraton Krzeszowice, MUKS Poprad Stary Sącz, SMS II PZPS Szczyrk, UKS Jedynka Tarnów, KSZO SMS Ostrowiec Świętokrzyski, Silesia Volley Mysłowice, MKS SAN II Pajda Jarosław.
Młode, ostrowieckie siatkarki 14 października w rundzie przedwstępnej Pucharu Polski na własnym parkiecie podejmowały będą ekipę AZS UMCS Lublin. W drugim meczu rundy przedwstępnej GKS Wieżyca 2011 Stężyca zmierzy się z UKS Szamotulaninem Szamotuły. Jeśli podopieczne trenera Piotra Brodawki pokonają zespół znad Bystrzycy, to 28 października, już w rundzie wstępnej, zmierzą się, także przed własną widownią, z pierwszoligową ekipą SAN Pajda Jarosław.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *