Jest już miejsce dla aktywnych ostrowczan

Nowy budynek o umownej nazwie Strefa Aktywności Społecznej został już otwarty w Ostrowcu Świętokrzyskim sąsiedztwie Ostrowieckiego Browaru Kultury.

Jak przyznaje prezydent Jarosław Górczyński ma stać się on miejsce otwartym dla wszystkich tych, którzy chcą rozmawiać o Ostrowcu.

– Dziś już w pełnej krasie możemy podziwiać efekt przebudowy budynku dawnej kawiarni na obiekt, który ma szansę stać się centrum lokalnej aktywności- mówi prezydent Jarosław Górczyński. W tym miejscu znają swą siedzibę rady osiedli: Trójkąt, Śródmieście, Słoneczne i Złotej Jesieni, ale także lokalne stowarzyszenia, wolontariusze, samorządy szkolne, czy też artyści. Chcemy ten obiekt udostępnić wszystkim tym, którzy chcą się razem spotkać i rozmawiać o Ostrowcu Świętokrzyskim.

Budynkiem zarządza Miejskie Centrum Kultury, które będzie go bezpłatnie udostępniać po wcześniejszej rezerwacji. Inwestycja kosztowała 1 milion 270 tysięcy złotych. Dofinansowanie ze środków zewnętrznych wyniosło 792 tysięcy złotych.

– Architektonicznie obiekt o roboczej nazwie R1 świetnie wpisuje się w bliskość Ostrowieckiego Browaru Kultury stanowiąc jego dopełnienie- uważa prezydent.

Wyróżnikiem jest charakterystyczna dla Ostrowieckiego Browaru Kultury czerwona cegła, uzupełniona szkłem i metalem. Ciekawostką i nowością jest zielona ściana, złożona z systemu stale nawadnianych donic z roślinami.

-Chcemy ten budynek przeznaczyć m.in. pod potrzeby wolontariatu, za mną już pierwsze rozmowy z młodzieżą na ten temat- mówi dyrektor MCK, Jacek Kowalczyk. Jak na razie umownie to miejsce nazywamy SAS, czyli Strefą Aktywności Społecznej i takie chcemy tu skumulować działania. Nie wykluczam, że będzie to także miejsce do małych wydarzeń kulturalnych tj. np. wystawy i spotkania autorskie.

Strefa Aktywności Społecznej ma ponad 150 m kw. powierzchni. Salę, w której odbywać się będą wszelkiego rodzaju spotkania o powierzchni około 80 metrów kwadratowych, a także zaplecze socjalne.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *