Ostrowczanin Krzysztof Lichy zwyciężył w teleturnieju „Jeden z dziesięciu”

Ostrowczanin Krzysztof Lichy – technik ekonomista i pracownik fizyczny wygrał 15 odcinek 119 edycji teleturnieju ?Jeden z dziesięciu?. Zdobył 151 pkt.
Jak sam przyznaje, wziął udział w programie, ponieważ jest to teleturniej, który wymaga od uczestników wielkiej wiedzy. Jego hobby to astronomia, astronautyka, komputery.
Marzę o tym, by ruszyły podróże w kosmos, zaś na emeryturze chcę zająć się astronomią.
Zwycięzca nie kryje, że napięcie i emocje, związane z udziałem w ?Jeden z dziesięciu? były duże, a to co radzi przyszłym zawodnikom, aby dobrze zastanowić się przed odpowiedzią. ?Jeden z dziesięciu? to najdłużej emitowany polski teleturniej. Oglądanie zmagań dziesięciu zawodników, dążących do zakwalifikowania się najpierw do finałowej trójki, a później do grona osób, które wezmą udział w ?Wielkim Finale? jest zarazem czasem relaksu, jak i intelektualnego wyzwania dla widza. To teleturniej edukacyjny, w którym najważniejsza jest erudycja, obejmująca niemal wszystkie dziedziny wiedzy, połączona z refleksem i umiejętnością strategicznego myślenia.
Program jest emitowany w edycjach, z których każda obejmuje 21 odcinków: 20 eliminacyjnych oraz jeden finałowy. W kolejnej rundzie zawodnicy wyznaczają, który z przeciwników ma odpowiadać na kolejne pytanie.
Gra toczy się do momentu, gdy na polu walki pozostanie trzech zawodników. Pozostałych eliminuje brak odpowiedzi na co najmniej dwa pytania. W pierwszej fazie finału trzej jego uczestnicy odpowiadają na pytania na zasadzie ? kto pierwszy ten lepszy, następnie mogą sami odpowiedzieć na kolejne pytanie lub wskazać przeciwnika. Każdy z grających ma dwie możliwości pomyłki. Trzecia eliminuje go z gry. Wygrywa ten kto zachowa choć jedną szansę. Każda prawidłowa odpowiedź to 10 pkt., a ich suma zdobyta przez zwycięzcę jest wpisywana na ?listę zwycięzców?. Na zwycięzców czekają nagrody. W Wielkim Finale, w którym bierze udział 10 zwycięzców poszczególnych gier o największej liczbie zdobytych punktów, nagrodą główną jest 40 tys. zł dla zwycięzcy oraz 10 tys. dla zawodnika kończącego rozgrywkę z największą liczbą punktów.

fot. TVP

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *