Na Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego (zdjęcia)

 Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego w Kielcach to jedyna tegoroczna impreza wystawiennicza branży obronnej w Europie, na której nie mogło zabraknąć Terytorialsów.Wystawa Wojsk Obrony Terytorialnej przedstawia służbę żołnierzy, wyposażenie, sprzęt oraz uzbrojenie wykorzystywane w szkoleniach i działaniach przeciwkryzysowych. 

Jak informuje Daniel Woś ? rzecznik prasowy 10 Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej, tegoroczna wystawa Terytorialsów prezentuje służbę WOT w oparciu o Zespół Działań Szkoleniowych i Bojowych oraz Zespół Działań Covid-19. Na stoisku spotkać można żołnierzy Obrony Terytorialnej, którzy opowiedzą i zaprezentują uzbrojenie oraz wyposażenie używane na co dzień w trakcie szkoleń. Również nie zabraknie najnowszego polskiego uzbrojenia używanego w WOT, m.in. karabinka MSBS GROT, pistoletu VIS 100 czy też moździerza LMP-2017. Odwiedzający stoisko mogli poznać sprzęt wykorzystywany przez żołnierzy w trakcie działań przeciwkryzysowych.

Innowacyjnym rozwiązaniem prezentowanym przez WOT w trakcie MSPO jest Przenośny Moduł Zasilania Lekkiej Piechoty, który został skonstruowany przez żołnierza 13 ŚBOT.  Sam konstruktor mł. chor. Artur Natkański zdradzi tajniki jego innowacyjnego urządzenia.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *