Taekwondo Kids i Taekwondo Family

Sporo dobrego dzieje się w Ostrowieckim Stowarzyszeniu Taekwondo Olimpijskiego.
Zawodnicy w minione lato uczestniczyli w dwóch obozach szkoleniowych ? nad morzem w Pucku oraz w górach w Krynicy ?Zdrój. Ledwo skończyły się wakacje, a już klub, który zakupił nowy sprzęt sportowy, wyszedł z nowymi inicjatywami, organizując zajęcia Taekwondo Kids i Taekwondo Family. W klubie żyje się także zaplanowaną na 29 listopada Świętokrzyską Olimpiadę Taekwondo.

Jak mówi Wioletta Walerowicz, trener i prezes klubu, Taekwondo Kids, to kompleksowy program skierowany do dzieci w wieku przedszkolnym od trzeciego roku życia, zawierający doskonalenie umiejętności motorycznych i elementy integracji sensorycznej oraz elementy technik taekwondo. W zakresie rozwoju osobowości dzieci uczą się takich zasad taekwondo, jak: uprzejmość, uczciwość, odwaga, samokontrola, wytrwałość. Z kolei Taekwondo Family, to zajęcia dla rodziców z dziećmi w wieku od 3 do 6 lat. To doskonały pomysł dla dzieci, które nie są jeszcze gotowe samodzielnie uczestniczyć w treningach. Zajęcia mają charakter ogólnorozwojowy z elementami sportów walki.


Przypomnijmy, że szkolenie zawodników Ostrowieckiego Stowarzyszenia Taekwondo Olimpijskiego jest współfinansowane ze środków Gminy Ostrowiec Świętokrzyski w ramach realizacji zadania ?Rozwój Sportu w 2020 r. w dyscyplinie Taekwondo olimpijskie?.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *