Kornacice i Lipowa będą miały kanalizację

Jak poinformował burmistrz Miasta i Gminy Opatów Grzegorz Gajewski, w ubiegłym tygodniu zostały otworzone oferty na przetarg na budowę sieci kanalizacyjnej, która połączy Kornacice i Lipową z oczyszczalnią ścieków w Opatowie.
– Dzięki wybudowaniu tego odcinka korzyść odniesie również nasza spółka, PGKiM Sp. z o.o., która będzie mogła rozpocząć przyjmowanie ścieków z części gminy Sadowie – mówi G Gajewski. Cieszę się, bo udało się przeprowadzić tę kwestię pomimo sprzeciwu czwórki mieszkańców Lipowej, nie zainteresowanych płaceniem za produkowane przez nich ścieki.
Inwestycja będzie kosztowała prawie 2,5 miliona złotych, z czego większą część pokryją środki pozyskane przez nas z UE, dzięki przychylności i pomocy Zarządu Województwa Świętokrzyskiego, za które gorąco dziękuję w imieniu własnym i mieszkańców naszej gminy. Nowa kanalizacja zostanie oddana do użytku mieszkańców już w przyszłym roku. Warto dodać, że gmina Opatów jest na etapie przeprojektowywania oczyszczalni ścieków i ma zapewnione pieniądze na jej modernizację. W przyszłym roku, jak podkreśla burmistrz, gmina powinna ogłosić przetarg.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *