Włamał się do altanki na działkach

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu i Przestępczości Nieletnich zatrzymali 26-letniego ostrowczanina, podejrzanego o włamanie do jednej z altanek na terenie ogrodów działkowych w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Pod koniec czerwca 2020 r. łupem złodzieja padło mienie o wartości blisko 400 złotych. Policjanci odzyskali część skradzionego mienia m.in. narzędzia gospodarstwa domowego, sprzęt elektroniczny i sprzęt AGD. W dniu 9 września 2020 r. mężczyzna usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia.

Policjanci apelują do działkowiczów o odpowiednie zabezpieczenie posiadanego mienia.

-Drzwi, okna altanki oraz furtkę należy wyposażyć w dobre zamki, rygle i zasuwy ?mówi aspirant Ewelina Wrzesień, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. Posiadane rzeczy powinny mieć trwałe, umowne znaki ułatwiające ich identyfikację. W przypadku dłuższej nieobecności dobrze jest poprosić zaufanego sąsiada – działkowca o opiekę nad altaną i całą działką. P:o stwierdzeniu włamania należy powiadomić Policję. Nie należy wchodzić do wnętrza altanki, starać się nie dotykać żadnych przedmiotów, nie sprzątać i nie naprawiać uszkodzeń do czasu przybycia funkcjonariuszy.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *