Efekt nowej ?miotły?? Cztery gole KSZO i dyktat na murawie. Świetny mecz Szymona Stanisławskiego

III liga piłkarska. Grupa IV. *Jutrzenka Giebułtów ? KP KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski 0:4 (0:1).

0:1 – Szymon Stanisławski, 6 min.

0:2 ? Szymon Stanisławski, 51 min.

0:3 ? Wojciech Trochim, 67 min.

0:4 ? Jan Imiołek, 71 min.

Jutrzenka: Świerczyński ? Bizoń (57.Michalec), Silczuk, Zieliński, Majcherczyk (73.Kowalski), Balawender (57.Kaczor), Michniak (46.Romuzga), Leśniak, Litewka (73.Bierówka), Kozieł, Kozicki. Trener: Paweł Zegarek.

KSZO: Lipiec ? Głaz, Mężyk Kraśniewski, Wasilewski (46.Chudyba) ? Paluch, Imiołek, Mąka (78.Dwórzyńśki), Trochim (78.Chrzanowski), P.Kaczmarek (88.Pawlik) – Stanisławski (88.Szydłowski). Trener: Tadeusz Krawiec.

Żółte kartki: Leśniak, Romuzga, Kowalski, Kozieł – Pawlik.

Czerwona kartka: Leśnik (58. za drugą żółtą).

Sędzia: Artur Dudek (Kraków).

Trzeba powiedzieć, że trener Tadeusz Krawiec wraz z nowym asystentem Jarosławem Pacholarzem (byłym graczem Wisły Sandomierz) mocno zmienił wyjściową jedenastkę i wypiekami na twarzy oczekiwaliśmy pierwszego gwizdka meczu rozgrywanego w Zabierzowie. Wreszcie zadebiutował w III lidze nasz wychowanek, 17-letni Jakub Wasilewski. Na lewym skrzydle wystąpił Michał Paluch, a w środku pola Mateusz Mąka.

Mecz zaczął się rewelacyjnie. Piłkę rozegrał Paweł Kaczmarek, podał do Michała Palucha, a ten idealnie dograł do Szymona Stanisławskiego, który pewnie skierował piłkę do siatki. Trzy minuty później świetną okazję miał z kolei Michał Paluch. Dopiero po 15 min. gry gospodarze za sprawą Majcherczyka oddali pierwszy, celny strzał, ale Paweł Lipiec był na posterunku. KSZO przeważał, ale musiał uważać na dość chaotyczne, ale groźne kontry rywali, którzy operowali głównie długimi podaniami. W 24 min. oglądaliśmy dobry, aczkolwiek niecelny strzał Pawła Kaczmarka, którego podaniem obsłużył Wojciech Trochim, a po chwili niecelną główkę Szymona Stanisławskiego po wrzutce Jakuba Wasilewskiego. W ostatnim kwadransie gra się jakby nieco wyrównała, ale wynik nie uległ już zmianie, choć gdyby w 41 min. Wojciech Trochim precyzyjnie zagrał do Szymona Stanisławskiego, mogła paść dla KSZO druga bramka. W 44 min. po rzucie wolnym piłka trafiła znów do Szymka, ale jego uderzenie, choć widzieliśmy już piłkę w siatce, odbiło się tylko od słupka bramki Jutrzenki. W sumie, po 45 minutach, zasłużenie prowadziliśmy w Zabierzowie?

W II połowie za Jakuba Wasilewskiego wszedł na murawę Dawid Chudyba, a Jakub Głaz przeniósł się na pozycję lewego obrońcy. Trener Krawiec optymalizował więc ustawienie zespołu. Ta część gry rozpoczęła się tak, jak I połowa. Golem! Paweł Kaczmarek zagrał długą piłkę do Szymona Stanisławskiego, a ten uprzedził interweniującego na przedpolu bramkarza i skierował futbolówkę do pustej bramki. Po chwili graliśmy już w przewadze, bo Leśniak za drugą żółtą ujrzał czerwoną kartkę. Niespełna 10 minut później oglądaliśmy trzeciego gola. Niesamowity Szymon Stanisławski wyprzedził defensora miejscowych, w ekwilibrystyczny sposób podał do Wojciecha Trochima, a kapitanowi KSZO pozostało tylko dostawić nogę? Czwartego gola zdobył Jan Imiołek po tym, jak Mateusz Mąka wespół z Szymonem Stanisławskiem ?rozklepali? jak chcieli defensywę Jutrzenki. W końcówce Paweł Lipiec ratował jeszcze zespół przed próbą przelobowania przez Kozieła i niebezpiecznie zderzył się ze słupkiem naszej bramki, a stało się to po tym, jak straciliśmy piłkę w środkowej strefie boiska. Na placu gry pojawili także się w naszych szeregach kolejni zmiennicy.

W najbliższą sobotę KSZO gra u siebie z rezerwami kieleckiej Korony. Wygrana w Zabierzowie cieszy i nich będzie dobrym prognostykiem przed kolejnymi spotkaniami rundy jesiennej.