Anna-Bud wkracza do kina

Już w najbliższy poniedziałek, 21 września, firma budowlana ?ANNA – BUD? rozpoczyna realizacje zadania pn. ?Rozbudowa i przebudowa z termomodernizacją istniejącego obiektu budowlanego Kina Etiuda z dostawą i montażem wyposażenia wraz z wykonaniem wystawy Centrum Tradycji Hutnictwa?.
Całość – zgodnie z przetargiem – ma pochłonąć 21.390.376,07 zł, z czego sporą część stanowią środki z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014 -2020.

– Podpisaliśmy właśnie umowę z Gminą Ostrowiec Świętokrzyski, zaś oficjalne przekazanie placu budowy zaplanowano na 21 wrzesień br. – mówi Marcin Stefańczyk, kierownik projektu z firmy ANNA -BUD. W pierwszym etapie czeka nas ogrom wyburzeń i rozbiórek, który zaplanowano. Jak na razie nie wybrano jeszcze firmy, która odpowiedzialna będzie za przygotowanie części multimedialnej w Centrum Tradycji Hutnictwa. Zdaniem fi rmy ANNA -BUD, czas realizacji inwestycji, który zaplanowano na dwa lata, jest realny do wykonania.
Przypomnijmy, że budynek będzie się składał z dwóch części funkcjonalnych. Pierwsze będzie stanowiło kino, które zyska nowe wnętrze i zostanie wyposażone w nowoczesny sprzęt. W sali kina zaprojektowana jest również technologia teatralna, która pozwoli na poszerzenie możliwości wykorzystania sali. Pojawi się również druga sala do projekcji studyjnych. Drugą częścią obiektu będzie nowoczesna wystawa stała w Centrum Tradycji Hutnictwa. Całość uzupełni kawiarnia, która powstanie na parterze budynku.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *