Pijany traktorzysta potrącił motocyklistę

W dniu 13 września 2020 r., około godz. 17.40, w miejscowości Sobótka w gminie Ożarów, 53-latek kierujący ciągnikiem rolniczym marki Ursus wraz z przyczepą, potrącił 22-letniego motocyklistę.

-Motocyklista zatrzymał się na poboczu drogi, gdzie naprawiał motocykl ?mówi podkomisarz Agata Frejlich, oficer prasowy KPP w Opatowie. Został potrącony przyczepą ciągnika w chwili, gdy znajdował się wraz z jednośladem na poboczu. 22?latek był trzeźwy, został przewieziony do szpitala.
Jak się okazało, traktorzysta nie miał uprawnień do kierowania ciągnikiem. Był nietrzeźwy, w jego organizmie stwierdzono blisko 3 promile alkoholu.
-Nietrzeźwi kierownicą, to osoby, które poprzez swoje lekceważenie prawa, nieodpowiedzialność mogą spowodować tragedię ?mówi nadkomisarz Kamil Tokarski, oficer prasowy KWP w Kielcach. Tragedię dla siebie, swoich rodzin i rodzin potencjalnych ofiar swojego zachowania.
Mało kto zdaje sobie sprawę, jakie konsekwencje niesie za sobą spowodowanie wypadku drogowego w stanie nietrzeźwości. Kara pozbawienia wolności i zatrzymanie uprawnień do jedno. Ale bardzo wysokie grzywny i odszkodowania niejednokrotnie powodują ogromne problemy. Do tego wpis do rejestru osób karanych, utrata pracy, a nawet zamknięta możliwość wykonywania wybranego zawodu.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *