Sześć osób z narkotykami

W ostatnich dniach ostrowieccy policjanci zatrzymali 6 osób, które posiadały narkotyki.

-W dniu 11 września, kilka minut po północy, policjanci z wydziału prewencji ostrowieckiej komendy patrolując teren miasta zwrócili uwagę na dwóch mężczyzn znajdujących się na jednej z myjni samochodowych ?mówi aspirant Ewelina Wrzesień, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. Jeden z nich, 26-latek miał biały proszek o wadze ponad 15 gramów oraz porcję suszu roślinnego. Po wstępnej identyfikacji testerem narkotykowym okazało się, że zabezpieczone środki to amfetamina i marihuana. Drugi z mężczyzn, 24-latek, posiadał przy sobie nielegalne substancje. Łącznie mundurowi zabezpieczyli w trakcie prowadzonej interwencji blisko 20 gramów amfetaminy i ponad 5 gramów marihuany.

Narkotyki zostały zabezpieczone, a mężczyźni trafili do policyjnej celi. Obaj podejrzani usłyszeli zarzuty posiadania substancji psychotropowych i środków odurzających.

Po kolejnych interwencjach za przestępstwa narkotykowe odpowiedzą także 20 i 24-latek, którzy posiadali przy sobie po porcji marihuany. Zatrzymany został także 44-latek, który poza porcją narkotyku posiadał także nielegalny tytoń. Z kolei w dniu 14 września 2020 r. policjanci z ogniwa patrolowo -interwencyjnego ostrowieckiej komendy zatrzymali 27-letnią kobietę, która w miejscu zamieszkania posiadała blisko 10 gramów białego proszku. Wstępne badania potwierdziły, że ostrowczanka odpowie przed sądem za posiadanie amfetaminy.

Wszystkim zatrzymanym zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii grozi teraz kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *