Pewna wygrana w Sandomierzu na inaugurację rozgrywek! Piłkarze ręczni KSZO pierwszymi liderami w grupie D I ligi!

I liga piłki ręcznej mężczyzn. Grupa D. *Wisła Sandomierz ? KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 24:33 (14:17).

Wisła: Skowron, Solon, Szklarski 2, Kabata 1, Kozioł 1, Białkowski 2, Rusin 8, Rączka, Rewera 2, Statuch, Malinowski 3, Pęgielski 2, Werstler 1, Cupisz 2, Ciepliński. Trener: Adam Węgrzynowski.

Kary: 4 min. Karne: 5/3.

KSZO: Piątkowski, Kijewski ? Chmielewski 5, Falasa 2, Tkaczyk 5, Jeżyna 4, Kasprowicz, Cukierski, Kogutowicz, Grabowski 9, Granat, Dwojak, Jędrzejewski 3, Włoskiewicz 2, Wojkowski 1, Jagiełło 2. Trener: Tomasz Radowiecki.

Czerwona kartka: Adrian Wojkowski (40 min. z gradacji kar).

Kary: 10 min. Karne: 5/5.

Sędziowali: Michał Cieślik ? Piotr Oleksyk (obaj z Kielc). Widzów: 200.

Nasi szczypiorniści rozpoczęli mecz z dużego ?c? i już po kwadransie gry na tablicy był wynik 4:11. Później spotkanie się nieco wyrównało, a na przerwę ostrowczanie schodzili z czterobramkową przewagą.

W grze KSZO gołym okiem widać było jednak większą dojrzałość, zarówno  w rozgrywaniu piłki, jak i przede wszystkim w grze obronnej. Na ten element gry nasi szczypiorniści zwracali największą uwagę podczas przygotowań do sezonu, ale nie ma się co dziwić, bo przecież na defensywie opiera się współczesny handball.

Po zmianie stron, podopieczni Tomasza Radowieckiego stale powiększali przewagę. Prowadzili różnicą sześciu, siedmiu, a nawet dziewięciu bramek i to mimo, iż plac gry musiał opuścić za czerwoną kartkę, w wyniku gradacji kar, Adrian Wojkowski. W 40 min. było 18:24, a w 50 min. 21:28. Ostatecznie właśnie z bagażem dziewięciu bramek więcej nasi gracze zakończyli spotkanie i zostali pierwszymi liderami rozgrywek w grupie D I ligi.

-Przez całe 60 minut mieliśmy mecz pod kontrolą ? mówi trener KSZO, Tomasz Radowiecki. ?Zagraliśmy mocno w obronie i to zrobiło sporą różnicę. Co prawda pod koniec I połowy trochę brakowało nam skuteczności, ale po zmianie stron graliśmy tak, jak chcemy i stąd ten wysoki wynik. Cieszę się niezmiernie z wyniku, bo drużyna wykonała kawał solidnej roboty. Teraz zapominamy o wyniku, idziemy naprzód, solidnie trenujemy i przygotowujemy się do kolejnego meczu ligowego.

Wyniki i tabela grupy D I ligi piłki ręcznej mężczyzn

1 kolejka: *Pauza: MUKS Zagłębie ZSO 14 Sosnowiec *KSSPR Końskie – ORLEN Upstream SRS Przemyśl 23:27 (10:13) *KS Viret CMC Zawiercie – MKS Olimpia MEDEX Piekary Śląskie 23:24 (15:12) *Unimetal Recykling MTS Chrzanów – SMS ZPRP Kielce 24:22 (16:10) *MKS Padwa Zamość – AZS UJK Kielce 23:23 < 7 : 6 > (15:11)

1. KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 1 33:24 3
2. ORLEN Upstream SRS Przemyśl 1 27:23 3
3. Unimetal Recykling MTS Chrzanów 1 24:22 3
4. MKS Olimpia MEDEX Piekary Śląskie 1 24:23 3
5. MKS Padwa Zamość 1 23:23 2
6. AZS Uniwersytet Jana Kochanowskiego Kielce 1 23:23 1
7. Zagłębie Sosnowiec 0 0:0 0
8. KS Viret CMC Zawiercie 1 23:24 0