Rajd rowerowy i walka o Puchar Rowerowej Stolicy Polski już w najbliższą niedzielę

Walka o Puchar Rowerowej Stolicy Polski, w której uczestniczy Ostrowiec Świętokrzyski potrwa jeszcze do końca tego miesiąca. Tymczasem Stowarzyszenie Ostrower i Gmina Ostrowiec Świętokrzyski zapraszają 27 września br. na rajd rowerowy.

– Formuła tegorocznego rajdu jest nieco inna niż zwykle. Nie zakładamy ? jak to było dotychczas, wspólnego startu z Rynku naszego miasta. Starty odbywać się będą indywidualnie lub w grupach z każdego miejsca w mieście. Chodzi nam przecież o wykręcenie w tych ostatnich dniach rywalizacji jak największej liczby kilometrów dla naszego miasta ? informuje Kamil Stelmasik, koordynator akcji i prezes Stowarzyszenia Ostrower.

Dla tych, którzy pomimo wszystko chcą się spotkać na starcie, Gmina Ostrowiec przygotowała start z prezydentem, z dziedzińca Ostrowieckiego Browaru Kultury. Starty w grupach po 10 osób rozpoczną się o godzinie 9.00, zbiórka już od godziny 8.30.

Wspólny czy indywidualny start z samego rana w niedzielę to tylko początek zabawy. Na uczestników czeka jeszcze druga część wydarzenia. Warunek jest jeden. Między godziną 10.00 a 11.00 należy dotrzeć na Krzemionki pod budynek Muzeum Archeologicznego i Rezerwatu Krzemionki. Trasa oczywiście jest dowolna, natomiast dla tych, którzy wybiorą się z małymi dziećmi, najlepszym rozwiązaniem będzie ścieżka rowerowa. W tych godzinach od pracowników muzeum rowerzyści otrzymają specjalne mapki i wyruszą na drugi etap rajdu. Odcinek o długości około 10 km będzie nieco bardziej wymagający, poprowadzi bowiem wokół terenu Rezerwatu, w tym przez fragment tzw. Lasu Baczyńskiego. Na mapie znajdą się interesujące informacje związane z neolitycznymi kopalniami krzemienia pasiastego, które  w 2019 r. trafiły na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Po przejechaniu drugiego etapu trasy spotykamy się ponownie przy budynku muzeum, gdzie odbędzie się ognisko turystyczne (prowiant we własnym zakresie), podsumowanie spotkania, konkursy dla uczestników oraz nagrody dla tych, którzy w trakcie całego dnia jak i treningu przejechali największą liczbę kilometrów.

– Taka formuła tegorocznego rajdu podyktowana jest obostrzeniami i rygorami jakie nakłada na nas stan pandemii. Wierzymy, że pomimo to, będzie to okazja do spotkania się i do wspólnej przejażdżki. Oczywiście prosimy wszystkich uczestników o zachowanie dystansu społecznego i zachowania zasad bezpieczeństwa na trasie ? dodaje Kamil Stelmasik.

Każdy uczestnik rajdu proszony jest o pobranie aplikacji Rowerowa Stolica Polski. Walczymy do końca! Niezbędne informacje znajdują się na http://www.rowerowastolicapolski.pl. Warto prześledzić kwestie techniczne związane z funkcjonowaniem aplikacji, na niektóre modele smartfonów, aby uniknąć później kłopotów z zapisywaniem wyników.

Powrót z miejsca zakończenia rajdu odbywać się będzie we własnym zakresie. Organizatorzy zachęcają jednocześnie do tego by w drodze na Krzemionki przejechać ulicą Nowe Piaski, Miodową, Przemysłową i Ogrodową, gdzie w ramach tych inwestycji drogowych oddano w sumie ponad 3,5 km nowych ścieżek rowerowych.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *