Prezent dla młodzieży

Kameralny stadion sportowy w Bodzechowie wzbogacił się o nową bieżnie lekkoatletyczną. To jedyny obiekt sportowy w naszym powiecie z profesjonalną bieżnią. Stadion w Bodzechowie staje się więc wizytówką gminy.
Od lat na stadionie w Bodzechowie rozgrywane są szkolne olimpiady sportowe. W programie zawodów znajdują się dyscypliny lekkoatletyczne w tym biegi na 100, 400 i 800 metrów. Od przyszłego roku konkurencje biegowe rozgrywane będą na nowej bieżni. Zapewne poprawione zostaną najlepsze wyniki olimpiady w konkurencjach biegowych.
W miniony piątek, 18 września, nasi pracownicy odebrali bieżnię od wykonawcy firmy AND-BUD z Samborca ? informuje Jerzy Murzyn, wójt gminy Bodzechów.
Prace trwały kilka tygodni. Każdy kto przejeżdżał drogą wojewódzką przez Bodzechów musiał zwrócił uwagę na inwestycję na stadionie. Dzięki nowej bieżni zyskał cały obiekt. Bodzechów posiada obecnie pięknie położony, wielofunkcyjny obiekt sportowy. Takiego stadionu może pozazdrościć gospodarzom wiele innych, większych gmin.
Nowa bieżnia z mączki ceglanej powstała w ramach projektu pod nazwą ?Rewitalizacja Bodzechowa szansą na rozwój gminy i poprawę komfortu życia mieszkańców?. Władze gminy wykorzystały szansę jaką stwarzał Regionalny Program Operacyjny Województwa Świętokrzyskiego i pozyskały kilka milionów na modernizację dróg, chodników, budynków użyteczności publicznej i stadionu. Budowa bieżni lekkoatletycznej kosztowała 274 tys. złotych. Dofinansowanie unijne wyniosło 80 proc. wartości inwestycji.
– Z obiektów sportowych może korzystać młodzież oraz dorośli mieszkańcy Bodzechowa i innych miejscowości. Stadion jest otwarty dla wszystkich. Mam nadzieje, że dzięki budowie bieżni, spopularyzujemy piękną dyscyplinę sportu jaką jest lekkoatletyka ? podkreśla Jerzy Murzyn, wójt gminy Bodzechów.
Gospodarze gminy rozważaliśmy możliwość budowy bieżni tartanowej, jednak projektanci z uwagi na wysoki poziom wody gruntowej w tym rejonie, przekonali ich do bieżni z mączki ceglanej.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *