Wandale staną przed sądem

W dniu 21 września 2020 r., policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu i Przestępczości Nieletnich ostrowieckiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn.

Obaj podejrzani są o uszkodzenia mienia na terenie miasta.

-Pod koniec sierpnia 2020 r. nieznany sprawca wybił dolny panel w drzwiach wejściowych klatki schodowej na jednym z ostrowieckich osiedli. Wartość strat została wyceniona na kwotę ponad 550 złotych ?mówi aspirant Ewelina Wrzesień, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. Kilka dni później nieznany wandal uszkodził drzwi wejściowe jednej z placówek oświatowych na terenie miasta. Straty powstałe w wyniku działania sprawcy oszacowane zostały na kwotę blisko 2.000 złotych.

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu i Przestępczości Nieletnich, którzy w obydwu sprawach wykonali szereg ustaleń, zatrzymali dwóch podejrzanych o te przestępstwa. Pierwszym z zatrzymanych to 17-latek, który odpowie za uszkodzenie mienia na terenie placówki oświatowej. Drugi z zatrzymanych to 26-latek, który będzie tłumaczył się przed sądem za uszkodzenie drzwi wejściowych do bloku. Obaj mężczyźni usłyszeli wczoraj zarzuty. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *