Wiktora Kłonicy i Michała Sieńka 5 miejsce na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży

Wiktor Kłonica i Michał Sieniek – dwóch, młodych piłkarzy ręcznych KSZO, którzy znaleźli się w kadrze naszego pierwszoligowego zespołu, wraz z trenerem Jackiem Wziątkiem występowało w reprezentacji województwa świętokrzyskiego, która w Zamościu rywalizowała w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży – Lubelskie 2020.
Drużyna Świętokrzyskiego w rozgrywkach grupowych pokonała Lubuskie 29:15, Lubelskie 31:25 i Podkarpackie 31:17. Zajęła w swej grupie eliminacyjnej 1 miejsce i awansowała do dalszych gier. Niestety, w spotkaniu ćwierćfinałowym, nasze województwo uległo Mazowieckiemu 32:37 i nie awansowało do gier półfinałowych. W walce o miejsce 5-8 Świętokrzyskie najpierw pokonało Łódzkie 42:35, a w spotkaniu decydującym o 5 miejscu Wielkopolskie 43:38.
Klasyfikacja końcowa: 1.Dolnośląskie; 2.Małopolskie; 3.Mazowieckie; 4.Śląskie; 5.Świętokrzyskie; 6.Wielkopolskie; 7.Lubelskie; 8.Łódzkie; 9 -15.Kujawsko-Pomorskie, Lubuskie, Opolskie, Podkarpackie, Pomorskie, Warmińsko-Mazurskie, Zachodniopomorskie.
Królem strzelców OOM został Krystian Jurasik, prywatnie syn Mariusza – byłego reprezentanta i trenera KSZO. W najlepszej siódemce zawodów znalazł się również bramkarz Świętokrzyskiego, Nikodem Błażejewski.

 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *