Uwaga, kierowcy! Nie skręcajcie z Okólnej w Siennieńską!

Kierowcy poruszający się centrum Ostrowca Świętokrzyskiego muszą liczyć się nadal z utrudnieniami. Teraz odradzamy skręcanie z ulicy z ulicy Okólnej  w remontowaną Siennieńską, bowiem przez prowadzone obecnie prace nie dojedziemy do ulicy Głogowskiego, ani okolic Urzędu Miasta.

– Niestety kierowcy jeżdżą na pamięć nie zważają  na znaki i można odnieść wrażenie, że samochodami chcą wjechać niemal do samych sklepów- mówi prezes MPRD, Krzysztof Kowalski. Przez najbliższy miesiąc trzeba liczyć się z utrudnieniami na ulicy Siennieńskiej od Okólnej do Głogowskiego. Obecnie zamknięta jest część właśnie od Głogowskiego do wjazdów do pobliskich bloków. Później zamknięty zostanie dolny odcinek od Okólnej do wspomnianych bloków.

Prezes MPRD wyjaśnia, że spółka nie zdecydowała się na całkowite zamknięcie ulicy z uwagi na to, aby dojazd do bloków mieli mieszkańcy z tej części miasta oraz przedsiębiorcy do swych sklepów.

Prace na odcinku od Okólnej do Głogowskiego to jeden z elementów zadania: ?Remont dróg gminnych: ul. Siennieńskiej 302017T, ul. Okólnej 302235T oraz ul. Jana Głogowskiego 302004T w Ostrowcu Świętokrzyskim?. Długość remontowanych odcinków obejmuje 0,867 km. Koszt realizacji zadania to: 4.439.449,87, zaś z Funduszu Dróg Samorządowych opiewa na kwotę 2.646.400,00. Wykonawcą zadania jest MPRD Sp. z o.o.

Cały zakres realizacji obejmuje wykonanie remontu; nawierzchni bitumicznych ulic o łącznej powierzchni 6.690 m kw. wraz z korektą łuków ulic na skrzyżowaniach, remontu chodników dla pieszych o łącznej powierzchni 4.440 m kw., krawężników oraz zjazdów na posesje. Zakres robót obejmuje remont oświetlenia ulic, polegający na wymianie opraw oświetleniowych, jak również kompletnych słupów oświetleniowych i remont kanalizacji deszczowej wraz z wymianą wpustów i włazów kanałowych.

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “Uwaga, kierowcy! Nie skręcajcie z Okólnej w Siennieńską!

  • 1 października 2020 at 17:12
    Permalink

    ale będzie ładnie? to warto się pomęczyć komunikacyjnie, bo ten odc aż się prosił o remont – taka wizytówka miasta „ścisłe centrum city” a takie zaniedbane. Niby Ostrowiec nie ma wielkiej historii, ale ciągle upiększając może zrobilibyśmy taką klimatyczną „staróweczkę”

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *