Waterpoliści z kontraktami. Ozga, Krawczyk i Kotaś nie zagrają w KSZO. Ekstraklasa tuż, tuż?

10 i 11 października rusza waterpolowa ekstraklasa. KSZO podejmie wówczas na Rawszczyźnie ekipę ŁSTW Politechnika Łódzka.

W naszej drużynie zaszły zmiany personalne. Z KSZO odszedł do ekipy AZS Uniwersytet Warszawa Aleksander Ozga. Uprawiania sportu ze studiami nie pogodzą również Jakub Krawczyk i Piotr Kotaś, na których trener Robert Serwin w tym sezonie również nie będzie mógł liczyć. Nasz klub starał się o pozyskanie dwóch Serbów i Ukraińca, ale covidowskie obostrzenia zniweczyły zarówno plany KSZO, jak i samych, zagranicznych zawodników. Na szczęście, szykowani jesteśmy na jakąś niespodziankę, związaną z pozyskaniem dwóch, nowych zawodników tuż przed startem rozgrywek.

W tym roku po raz pierwszy nasi waterpoliści są związani z klubem umowami kontraktowymi. Było to możliwe dzięki staraniom klubu, jak i władz miasta, które przekazały środki na utrzymanie jednej z najstarszych dyscyplin sportowych w Ostrowcu.

Przypomnijmy, że rozgrywki w ekstraklasie rozpoczną się rywalizacją grupową. W grupie A zagra mistrz Polski Łukosz WTS Polonia Bytom, czwarty zespół minionego sezonu Box Logistics Waterpolo Poznań, piąta drużyna sezonu 2029/2020, czyli KSZO Ostrowiec Świętokrzyski oraz dwaj beniaminkowie Ekstraklasy: ŁSTW Politechnika Łódzka i UKS Neptun Łódź. W grupie B rywalizować będą natomiast takie zespoły, jak: wicemistrz Polski ŁSTW Ocmer Łódź, brązowy medalista ubiegłego sezonu Alfa Gorzów Wielkopolski, ostatnia drużyna poprzedniego sezonu Arkonia Szczecin i beniaminek AZS Uniwersytet Warszawa.   

Początek sezonu zaplanowano na 10 i 11 października. Rozgrywki grupowe zakończą się 12-13 grudnia, a po nich, od 28-29 lutego 2021 roku, część drużyn skupi się już na walce o medale, a część o to, by zachować ligowy byt.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *