Remont i naprawy – gdzie szukamy fachowców?

Naprawy, wykończenie, malowanie czy remont to usługi, które zlecamy profesjonalistom. Jak podaje Fixly, z perspektywy klienta najważniejszym czynnikiem wyboru jest wiarygodność danego fachowca. Gdzie najczęściej szukamy specjalistów?
 

Hydraulik, płytkarz i malarz – według danych zawartych w raporcie “Jak remontują Polacy” serwisu Fixly.pl, to trzech najczęściej poszukiwanych fachowców w branży budowlano-remontowej. Prace związane z malowaniem, wykończeniem podłogi oraz białym montażem są najczęściej realizowane w ramach robót remontowych w polskich domach i mieszkaniach. Dzięki temu usługi wspomnianych specjalistów od lat cieszą się sporym zainteresowaniem. 

Szukając wykonawcy, klienci kierują się przede wszystkim czynnikami związanymi z wiarygodnością danego fachowca. Rzetelny i sprawdzony spec od remontów jest na wagę złota. Co więcej, 14 proc. osób odkłada przeprowadzenie remontu, jeśli nie są w stanie znaleźć zaufanego specjalisty. 

W jaki sposób szukamy dobrych fachowców? Klasycznym sposobem znalezienia wykonawcy jest polecenie od kogoś znajomego. Osoby, które pracowały już z danym specjalistą i są w stanie opowiedzieć, jak przebiegała realizacja zlecenia, to doskonałe źródło wiedzy dla przyszłego klienta. Według raportu Fixly, aż 70 proc. respondentów decyduje się na szukanie fachowca tradycyjnymi metodami. Wśród tych osób aż 62 proc. próbuje znaleźć profesjonalistę właśnie przez rekomendacje członków rodziny i przyjaciół. 

Pozostałe 30 proc. badanych woli szukać profesjonalistów w Internecie. Według Fixly jest to trend rosnący (+10 proc. w porównaniu do 2018 roku), związany z rozwojem technologii. Podobnie jak zakupy online, usługi również będą coraz chętniej zlecane przez Internet. Wynika to z wygody takiego rozwiązania. Poszukiwania przez znajomych są czasochłonne i nie zawsze skuteczne. Szybkość, którą oferują serwisy i aplikacje mobilne stanowią atrakcyjną alternatywę. Dodatkowo obecność opinii i rekomendacji odnośnie danych fachowców sprawia, że przekonuje się do tego sposobu coraz więcej osób. 

W ten sposób działa np. Fixly. Czas otrzymania oferty od pierwszego specjalisty zainteresowanego realizacją zlecenia to zaledwie kilka minut. Przed wyborem użytkownik może sprawdzić na profilu fachowca opinie od jego wcześniejszych klientów, a po zakończeniu pracy również samemu wystawić ocenę danemu wykonawcy. Ze Fixly można korzystać zarówno w przeglądarce, jak i z wygodnej aplikacji mobilnej.

Raport Fixly pokazuje, że aż 89 proc. remontujących jest zadowolonych z realizacji prac powierzonych fachowcom. Największym zainteresowaniem usługi specjalistów cieszą się w okresie wiosenno-letnim, a najniższym od stycznia do marca. 

Print Friendly, PDF & Email

2 thoughts on “Remont i naprawy – gdzie szukamy fachowców?

 • 30 września 2020 at 14:42
  Permalink

  Dobrze że powstała taka możliwość szukania fachowca – 10 lat temu wynajęliśmy fachowców z ogłoszenia prasowego GO i wszystko było cacy do chwili wykonywania prac wykończeniowych w odnawianym mieszkaniu , odstawili chałturę której nikt inny nie chciał poprawić. Podobnie mieliśmy ze stolarzem wykonującym nam meble kuchenne “na wymiar” – bardzo dobrze się sprawdził,był dokładny,rzetelny bo zna się na swym fachu ale niestety po skończeniu naszych mebli wyjechał na stałe do Niemiec i teraz żeby cokolwiek wymienić czy zmienić w tych meblach trzeba mocno przekonywać obecnych “fachowców”

  Reply
 • 2 października 2020 at 14:01
  Permalink

  Dobrze ze powstala taka mozliwosc zweryfikowania umiejetnosci serwisow , ktore proponuja swoje uslugi . Bedzie mozna zatrudniac tych ,ktorzy oferuja swoje uslugi na poziomie ktorch kazdy z nas klientow by oczekiwal . Placmy wiec za dobrze wykonane uslugi i poleceajmy tych najlepszych !.

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *