Nietrzeźwy z zakazem i marihuaną za kierownicą hyundaia

W dniu 6 października 2020 r., kilka minut przed godz. 21, w Ostrowcu Świętokrzyskim, policjanci z Wydziału Kryminalnego zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Hyundai. Koreańskim autem podróżowało trzech mężczyzn w wieku od 19 do 44 lat. Najważniejszy z nich, 39-letni kierujący autem był nietrzeźwy.

-Badanie stanu trzeźwości wykazało, że 39-latek miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie ?mówi aspirant Ewelina Wrzesień, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. Co więcej, wobec mężczyzny został orzeczony zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. W pojeździe funkcjonariusze znaleźli blisko 6 gramów suszu roślinnego, który wstępnie został zidentyfikowany jako marihuana. Narkotyki należały do kierującego hyundaiem.

Jak się też okazało, najmłodszy z pasażerów był poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości do odbycia kary 15 dni pozbawienia wolności za popełnione wykroczenia i to on ułatwił nabycie narkotyków.

W dniu 7 października 2020 r. 39 -latek oraz 19 -latek usłyszeli zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Dodatkowo starszy z mężczyzn odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości i niestosowanie się do wyroku sądowego, za co grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *