Przyjeżdża ŁSTW Politechnika Łódzka. Zapraszamy na inaugurację waterpolowej ekstraklasy

Po emocjach związanych z finałami Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Piłce Wodnej czekają nas na Rawszczyźnie kolejne, tym razem związane z rozgrywkami ekstraklasy.

10 i 11 października rusza bowiem najwyższa klasa rozgrywkowa w naszym kraju. KSZO podejmuje ekipę ŁSTW Politechnikę Łódzką. W sobotę pierwszy mecz rozegrany zostanie o godz. 18.30, a w niedzielę drugie spotkanie zaplanowano na godz. 11.
Jak już informowaliśmy, w naszej drużynie zaszły zmiany personalne. Z KSZO odszedł do ekipy AZS Uniwersytet Warszawa Aleksander Ozga. Uprawiania sportu ze studiami nie pogodzą również Jakub Krawczyk i Piotr Kotaś, na których trener Robert Serwin w tym sezonie również nie będzie mógł liczyć. Trochę się martwimy, bo te ubytki nie zostały uzupełnione, a awizowane przez nas w formie niespodzianki transfery nie doszły do skutku.
Rozgrywki w ekstraklasie rozpoczną się rywalizacją grupową. W grupie A zagra mistrz Polski Łukosz WTS Polonia Bytom, czwarty zespół minionego sezonu Box Logistics Waterpolo Poznań, piąta drużyna sezonu 2029/2020, czyli KSZO Ostrowiec Świętokrzyski oraz dwaj beniaminkowie Ekstraklasy: ŁSTW Politechnika Łódzka i UKS Neptun Łódź. W grupie B rywalizować będą natomiast takie zespoły, jak: wicemistrz Polski ŁSTW Ocmer Łódź, brązowy medalista ubiegłego sezonu Alfa Gorzów Wielkopolski, ostatnia drużyna poprzedniego sezonu Arkonia Szczecin i beniaminek AZS Uniwersytet Warszawa. Po dwie najlepsze drużyny z grup awansują do strefy medalowej, a reszta zespołów zagra w grupie walczących drużyn o miejsca 5-9.
Rozgrywki grupowe zakończą się 12-13 grudnia, a po nich, od 28-29 lutego 2021 roku, część drużyn skupi się już na walce o medale, a część o to, by zachować ligowy byt.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.