W sobotę spacer po Waśniowie, a w niedzielę po cmentarzu przy ulicy Denkowskiej

Centrum Krajoznawczo-Historyczne im. prof. Mieczysława Radwana w Ostrowcu Świętokrzyskim zaprasza w sobotę 10 października wszystkich zainteresowanych na popołudniowy spacer krajoznawczo-historyczny po Waśniowie.

 Rozpocznie się on o godz. 14 i potrwa około trzech godzin. Miejsce zbiórki: waśniowski Rynek.

Udział w spacerze jest bezpłatny.

Podczas spaceru jego uczestnicy m.in. zwiedzą zabytkowy kościół pw. Świętych Piotra i Pawła, poznają historię waśniowskiej szkoły, odwiedzą tutejszą nekropolię.

Spacer jest realizowany w ramach projektu ?Siła historii? współfinansowanego przez Narodowy Instytut Wolności ? Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020.


Centrum Krajoznawczo-Historyczne im. prof. Mieczysława Radwana w Ostrowcu Świętokrzyskim zaprasza także w niedzielę 11 października wszystkich zainteresowanych na popołudniowe zwiedzanie cmentarza parafialnego w Ostrowcu Św. przy ul. Denkowskiej.

Zbiórka: godz. 15.00 przy bramie głównej cmentarza; czas trwania spaceru ok. 2,5 godz.

Udział w spacerze jest bezpłatny.

Wydarzenie jest współfinansowane ze środków Województwa Świętokrzyskiego na zadanie pn. ?Piechotką przez historię… – cykl spacerów krajoznawczo-historycznych” (II edycja).

                                           

 

 

 

 

 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *