Remont w DPS-ie przy ulicy Grabowieckiej

Trwają intensywne prace remontowe budynku Domu Pomocy Społecznej przy ul. Grabowieckiej, który w ubiegłym roku uległ częściowemu spaleniu. Polegają one na usuwaniu skutków pożaru i nadaniu budynku nowego wizerunku z nowoczesnym wyposażeniem.
W ramach prac planowane są m. in. przebudowa i kompleksowy remont budynku, w tym przebudowa instalacji wodno -kanalizacyjnej w związku ze złym stanem technicznym, rozbiórka ścianek działowych i postawienie nowych w zmienionym układzie, przebudowa łazienek poprzez zwiększenie ich powierzchni oraz przystosowanie do potrzeb osób niepełnosprawnych. Łazienki zyskają nowy wygląd. Zaplanowano także wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, oświetlenia i starych grzejników. W całym budynku stare i zniszczone posadzki w wielu pomieszczeniach jeszcze z linoleum zostaną wymienione na antypoślizgowe panele i płytki. Budynek zostanie wyposażony w system przeciwpożarowy, przyzywowo -alarmowy i monitoring wizyjny.
Jak mówi dyrektor DPS, Karolina Nowak, dzięki temu poprawi się komfort i jakość życia mieszkańców.


-Po przebudowie i remoncie nasz Dom uzyska łącznie 11 pokoi mieszkalnych, 5 łazienek, dyżurkę pielęgniarek, aneks kuchenny, kuchnię, jadalnię. Wyremontowane zostaną również klatki schodowe i korytarz na trzech kondygnacjach. Budynek zamieszkiwać będzie 20 naszych podopiecznych w warunkach o wysokim standardzie jakości. likwidacja barier architektonicznych poprzez dostosowanie pomieszczeń i wyposażenia do potrzeb osób z niepełnosprawnościami poprawi nie tylko komfort życia mieszkańców, ale również ich bezpieczeństwo – potwierdza dyrektor Karolina Nowak.
Kompleksowy remont budynku był możliwy dzięki staraniom o dofinansowanie. Koszt tej inwestycji wyniesie pól miliona złotych, z czego 170 tysięcy to dofinansowanie z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Zakończenie remontu planowane jest w grudniu br.
-Jestem wdzięczna za pomoc w uzyskaniu środków zewnętrznych staroście Marzenie Dębniak, członkowi zarządu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego Markowi Jońcy oraz posłowi Bartłomiejowi Dorywalskiemu. Gdyby nie to wsparcie nie udałoby nam się wykonać prac w takim zakresie ? przyznaje dyrektor K. Nowak.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *