DPS wolny od koronawirusa

Wszyscy odetchnęli z ulgą. Wczoraj późnym wieczorem dyrektor Domu Pomocy Społecznej na os. Słonecznym Ewa Orłowska otrzymała wyniki testów, które były pobrane od personelu i mieszkańców placówki. Nie potwierdziły one zakażenia u żadnego z pracowników. Test dodatni ujawniono jedynie u jednej z mieszkanek, jednak nie ma ona objawów typowych dla covid 19.

-Mieszkanka została umieszczona w sali izolacyjnej, choć nie było takich zaleceń sanitarnych, jednak podjęłam taką decyzję ze względów bezpieczeństwa. Jej stan jest dobry. Siedmiu pracowników, u których w poniedziałek testy były dodatnie, nadal przebywa na kwarantannie i jest pod opieką lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej. Większość z nich nie ma objawów charakterystycznych dla covid 19, tylko jeden z pracowników przejawia stan podgorączkowy. Dziękuję staroście ostrowieckiemu Marzenie Dębniak i dyrektor PPSSE, Wiolettcie Adamczyk ?Nowak za wsparcie, co ułatwiło sprawne przeprowadzenie badań. Dziękuję przede wszystkim pracownikom, którzy pomimo niepewnej sytuacji trwali na swoich stanowiskach pracy, nie korzystając ze zwolnień, czy urlopów ?mówi Ewa Orłowska, dyrektor DPS ?u.

-W Domu Pomocy Społecznej na os. Słonecznym nie ma ogniska zakażenia, placówka jest wolna od covid 19 ?potwierdza starosta Marzena Dębniak. ?Dziękuję wszystkim pracownikom  placówki za ich postawę.

W DPS ?e na os. Słonecznym przebywa 152 osoby, którymi opiekuje się obecnie 65 pracowników.  Dzięki wprowadzonemu przez dyrekcję placówki wewnętrznemu reżimowi sanitarnemu udało się uniknąć ogniska zakażenia. Praca w DPS-e przebiega w normalnym trybie. Pracownicy bezpośredniej opieki realizują swoje zadania przy pełnym zabezpieczeniu.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *