Szczypiorniści po słabiutkiej grze ulegli kieleckim licealistom

I liga piłki ręcznej Mężczyzn. Grupa D. *SMS ZPRP Kielce – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 30:27 (16:12).

SMS ZPRP Kielce: Pacuła 2, Bykowski 1, Smulski 1, Głuszczenko 3, Graczyk 1, Ruhnke 5, Tomczak 10, Domagała 2, Antolak 4, Kotliński 1 oraz Kosiba, Poźniak. Trener: Mariusz Jurasik.

Kary: 4 min. Rzuty karne: 4/1.

KSZO: Kijewski, Piątkowski – Chmielewski 3, Falasa 1, Jeżyna 1, Kogutowicz 4, Grabowski 5, Dwojak 1, Jędrzejewski 1, Włoskiewicz 3, Kowalczyk 1, Wojkowski 7 oraz Kasprowicz, Granat, Jagiełło. Trener: Tomasz Radowiecki.

Kary: 10 min. Rzuty karne: 1/1.

Sędziowali: Mateusz Bąk i Sławomir Kołodziej (obaj z Kielc). Mecz bez udziału kibiców.

Niespodziewanie, nasz zespół, który ma zupełnie inne cele i plany w pierwszoligowych rozgrywkach, rozegrał wyjątkowo słaby mecz z uczniami kieleckiej SMS i w efekcie przegrał w Kielcach.

Nasi szczypiorniści dopiero w końcówce meczu zniwelowali straty, a przegrywali już nawet różnicą 8-9, a nawet 10 bramek. W ostatnich pięciu minutach, kiedy wygrana młodych graczy SMS była zagwarantowana, od stanu 30:21 podopieczni trenera Tomasza Radowieckiego doprowadzili do rezultatu 30:27.

W meczu w ekipie pomarańczowo-czarnych nie mógł zagrać Grzegorz Tkaczyk, który nabawił się na piątkowym treningu kontuzji łydki, ale to akurat nie jest żadnym wytłumaczeniem dla ostrowieckiej siódemki. W grze kilku naszych zawodników było widać zupełną niemoc, dlatego nasz sztab szkoleniowy ma w najbliższym tygodniu nad czym myśleć…

Ostrowczanie w 20 min. remisowali 9:9, ale na przerwę schodzili z bagażem czterech bramek straty. W drugiej połowie, między 36, a 50 minutą zdobyli zaledwie 5 bramek i to był ten okres gry, który zdecydował o przykrej porażce , mimo iż to KSZO w tej odsłonie meczu zdobył o jedną bramkę więcej.