Bez oszczędzania na organizacjach pozarządowych

Kwota blisko 2,4 mln zł znajdzie się w przyszłorocznym budżecie Gminy Ostrowiec Świętokrzyski na realizację zadań z zakresu sportu, kultury, rekreacji, zdrowia i pomocy społecznej przez organizacje pozarządowe.
Jak zapowiada prezydent Jarosław Górczyński, jest to wyjściowa wysokość zaplanowanych środków, przewidzianych do rozdysponowania w konkursach.
– Chciałbym podziękować wszystkim za zaangażowanie – mówił podczas spotkania z przedstawicielami organizacji pozarządowych, które odbyło się w sali konferencyjnej Muzeum Archeologicznego na Krzemionkach, prezydent.
Chylę przed państwem czoła i gwarantuję, że ze strony Gminy Ostrowiec Świętokrzyski będzie nadal wysokie wsparcie dla zaproponowanych inicjatyw. Nie będziemy oszczędzać na organizacjach pozarządowych.
Warto wiedzieć, że mimo pandemii dotychczas, w roku 2020 ostrowiecki samorząd na działalność pożytku publicznego przekazał kwotę 2.475.200,00 zł. Zawarto 39 umów z organizacjami pozarządowymi oraz klubami sportowymi, w tym na tzw. ?Małe granty?, zawarto 7 umów.


– Podobne, a nawet wyższe środki znajdą się w przyszłorocznym budżecie Ostrowca Świętokrzyskiego, który mogę powiedzieć już dziś, że będzie stabilny – akcentuje prezydent Jarosław Górczyński. Mogę też zapowiedzieć, że jeśli pojawią się ciekawe nowe inicjatywy, to też będą one mogły liczyć na wsparcie.
Przed organizacjami pozarządowymi w 2021 roku mogą otworzyć się kolejne możliwości znalezienia środków; uzależnione jest to realizacją przez Gminę Ostrowiec Świętokrzyski programu pn.: ?Ostrowiec Świętokrzyski ? miasta OdNowa? w ramach Programu ?Rozwój Lokalny?, realizowanego ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2014 -2021 i Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014 -2021.


? Obecnie z powodu pandemii koronawirusa nastał trudny czas dla organizacji pozarządowych ? mówi naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Urzędu Miasta w Ostrowcu Świętokrzyskim, Jan Bernard Malinowski. ? Nie wypowiedzieliśmy żadnej umowy. Pomagamy tym organizacjom w wielu kwestiach formalno- prawnych. Tam, gdzie możemy, ułatwiamy realizację zadań. Prezydent Jarosław Górczyński szczególnie uczula nas na niesienie pomocy organizacjom pozarządowym.
Na zakończeniu spotkania włodarz miasta podziękował, że mimo pandemii organizacje z terenu Ostrowca Świętokrzyskiego są nadal aktywne i realizują wiele inicjatyw skierowanych dla mieszkańców.
– Po raz kolejny udowadniacie, że w organizacjach pozarządowych działają ludzie, którzy mają doskonałe pomysły i warto z nimi współpracować oraz wsłuchiwać się w ich propozycje ? pointował prezydent.
Po spotkaniu w sali konferencyjnej odbył się rajd i zapłonęło ognisko integracyjne.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *