Remont urzędu w Opatowie. OPS czasowo przeniesiony

W chwili obecnej trwa remont budynku Urzędu Miasta i Gminy w Opatowie.

-Jest to remont wewnętrzny związany z projektem modernizacji budynków użyteczności publicznej, to jest drugi etap tej modernizacji. Pierwszy etap został wykonany kilka lat temu, dotyczył termomodernizacji budynku Szkoły Podstawowej  Nr 2 – mówi burmistrz Miasta i Gminy Opatów, Grzegorz Gajewski. Remont urzędu był odraczany z roku na rok ze względów finansowych. Natomiast termin rozliczenia tego projektu, który mamy do czerwca przyszłego roku, spowodował, że musieliśmy podjąć tę decyzję  o wejściu na budynek z remontem.

Remont dotyczy docieplenia stropów na poddaszu, docieplenie posadzek, wymiany pokrycia podłóg w skrzydle, które zaczyna się od gabinetu burmistrza, a kończy na księgowości czyli nad podcieniami. Ze względu na takie usytuowanie pomieszczeń występowały straty ciepła w nich. W zakres termomodernizacji wchodzi kompletna wymiana centralnego ogrzewania wraz z wymianą kotłowni w całym budynku. Montaż pomp ciepła oraz paneli fotowoltaicznych, które będą te pompy ciepła napędzały. Całość remontu potrwa około 5 miesięcy.

-Remont już trwa 1,5 miesiąca- mówi burmistrz. Ma się zakończyć do końca grudnia. Natomiast firma, która wygrała przetarg solidnie do tego podeszła i widać, że termin ten zostanie dotrzymany, a być może zostanie skrócony. Między listopadem, a grudniem powinniśmy wrócić do normalnej pracy.

W chwili obecnej urząd nie może przyjmować interesantów.

-Przyjęcia są ograniczone – mówi burmistrz. Mieszkańcy są obsługiwani zdalnie. Urząd pracuje, warunki nam się częściowo pogorszyły, ponieważ musieliśmy zwolnić kilka pokoi, które podlegają termomodernizacji. Pracownicy musieli zostać zgrupowani w tej części urzędu, która  nie podlega remontowi. Jeden z wydziałów ośrodka pomocy społecznej został przeniesiony do budynku banku spółdzielczego na ulicę Szeroką, gdzie wynajęliśmy piętro. Tam od połowy sierpnia urzędują pracownicy OPS i część referatu inwestycji. Na drzwiach urzędu miasta zamieszczona została informacja o obsłudze interesantów OPS w innym miejscu.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *