Cztery osoby z COVID 19 w DPS przy ul. Grabowieckiej

Znamy już wyniki testów pracowników, które zgodnie z zapowiedzią dyrektor Domu Pomocy Społecznej Karoliny Nowak, zostały przeprowadzone w poniedziałek.

-Testy ujawniły obecność koronawirusa u czterech osób ?jest to pracownik, który przebywa na zwolnieniu, dwie osoby z biura oraz jedna z personelu opiekuńczego. Cztery wyniki mamy wątpliwe. Tu testy zostaną powtórzone ?mówi Karolina Nowak, dyrektor placówki.

W najbliższy piątek testy na obecność COvid-19 zostaną wykonane wśród personelu pielęgniarskiego oraz mieszkańców DPS ?u

-Współpracujemy ściśle w tym zakresie  ze Stacją Sanepid i czekamy na decyzje. Z uwagi na charakter naszej placówki dedykowanej osobom ze schorzeniami somatycznymi i przewlekłymi, systematycznie wykonywaliśmy testy  mieszkańcom powracającym  z ośrodków medycznych ?dodaje K. Nowak.

Obecnie w DPS przebywa 175 pensjonariuszy, którymi opiekuje się około 80 osób personelu pielęgniarskiego. Osoby, u których stwierdzono koronawirusa przebywają na kwarantannie. Nie wykazują objawów zachorowania.  Starosta  Marzena Dębniak skierowała podziękowania dla personelu placówki, który  nie opuścił swoich miejsc pracy.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *