Czy wiesz, że możesz zarządzać swoim domem z każdego miejsca na ziemi z Zamel Supla?

Rynek inteligentnych budynków prężnie się rozwija, a same rozwiązania są coraz bardziej przyjazne użytkownikom. Aby jednak móc z nich wygodnie korzystać, potrzeba odpowiednich narzędzi, które pozwolą na integrację wszystkich urządzeń tworzących inteligentny dom oraz na ich zdalne sterowanie.

Korzyści, jakie daje dom inteligentny

Rozwój sektora domów i budynków inteligentnych jest trendem praktycznie nieodwracalnym. Jakie wymierne korzyści są osiągalne już teraz?

  • Czas – dzięki rozwiązaniom domu inteligentnego znacząco podnosi się komfort życia użytkowników, którzy mogą dzięki temu więcej chwil poświęcić sobie i swoim bliskim.
  • Pieniądze – takie rozwiązanie pozwala ponadto na uzyskanie wymiernych korzyści finansowych – oszczędności na rachunkach za elektryczność, ogrzewanie oraz wodę są niezaprzeczalne.
  • Wygoda – automatycznie sterowanie ogrzewaniem zapewni odpowiednią temperaturę w pomieszczeniach, kiedy zaś domownicy otworzą okna, system momentalnie wyłączy ogrzewanie, dzięki czemu nie będzie dochodziło do strat energii.

Inteligentny dom przyszłości będzie mógł realizować jeszcze więcej zadań – na przykład monitorując stan zdrowia starszych lub niepełnosprawnych domowników, zapewni im opiekę i ułatwi codzienne funkcjonowanie.

Obecnie na rynku dominują rozwiązania, dzięki którym można sterować oświetleniem, ogrzewaniem czy klimatyzacją w budynkach. Dostępne są też systemy, które dodatkowo pozwalają na sterowanie takimi elementami jak rolety okienne oraz bramy wjazdowe i garażowe.

Dla osób, które boją się, że w momencie, kiedy producent przestanie wspierać urządzenia i służące do ich obsługi oprogramowanie, nastąpi niezgodność pomiędzy różnymi wersjami urządzeń, mamy dobrą wiadomość: istnieje rozwiązanie, za pomocą którego można stworzyć inteligentny dom, pozwalający na sterowanie wieloma urządzeniami z poziomu jednej wygodnej aplikacji lub strony internetowej. Jest to Supla.

Supla – otwarty system dla otwartych ludzi

Zamel Supla to oparta na chmurze SUPLA-CLOUD platforma dająca możliwość samodzielnego stworzenia inteligentnego domu. W jej skład wchodzi sprzęt, m.in. sterowniki, za pomocą których można sterować pracą innych urządzeń znajdujących się w domu. Są to np. czujniki temperatury, inteligentne włączniki światła, sterowniki brami lub rolet czy czujniki zużycia energii. Platforma ta jest sterowana za pomocą strony internetowej lub aplikacji na telefon oraz tablet, a dane urządzenie łączy się z oprogramowaniem SUPLA-CLOUD. Dzięki temu oprogramowaniu można sprawować nadzór nad podłączonymi urządzeniami domowymi z dowolnego miejsca na świecie.

Inteligentny dom z Zamel

Urządzenia zgodne z SUPLA-CLOUD udostępnia polski producent Zamel. Firma ta oferuje swoim klientom szereg produktów, komunikujących się ze sobą za pomocą domowej sieci Wi-Fi. Są to zarówno urządzenia sterujące, jak i czujniki zbierające informacje i pozwalające na sterowanie pracą innych urządzeń czy monitorujące zużycie energii.

Produkty Zamel to przede wszystkim różnego rodzaju odbiorniki: modułowe, dopuszkowe czy natynkowe, za pomocą których możliwe jest sterowanie oświetleniem oraz innymi urządzeniami elektrycznymi, które zostały do nich podłączone.

Kolejna grupa dostępna w ofercie to czujniki pozwalające na sczytywanie z liczników zużycia energii elektrycznej, wody czy gazu. Zebrane przez nie informacje pozwalają na łatwe kontrolowanie zużycia poszczególnych mediów i ograniczenia kosztów z tym związanych.

Więcej przydatnych informacji można uzyskać z publikacji: Inteligentna automatyka dla Twojego domu.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *