Koronawirus dopadł policjantów

Ośmiu ostrowieckich policjantów zostało wyłączonych za służby z powodu korona wirusa. Czterech kolejnych jest na kwarantannie.

-Testy wykazały koronawirusa u czterech policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim ?mówi aspirant Ewelina Wrzesień, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. Wszyscy  czują się dobrze, przebywają w domach. Czterej inni policjanci, którzy mogli mieć kontakt z zakażonymi kolegami, zostali objęci kwarantanną.

Aspirant Ewelina Wrzesień zapewniła, że sytuacja ta nie spowoduje utrudnień w pracy komendy. Tym bardziej, że dla naszych policjantów kwarantanna to nie pierwszyzna. Wystarczy przypomnieć, że decyzją Powiatowego Inspektora Sanitarnego dwaj ostrowieccy policjanci zostali poddani kwarantannie, po tym, jak wieczorem 30 marca 2020 r. podjęli interwencję wobec 48-latka, który powinien przebywać w domu na kwarantannie, a tego nie robił. Policjanci mieli bezpośredni kontakt z tym mężczyzną, stąd też zostali objęci  kwarantanną.

Policjanci przypominają, że aby złożyć zawiadomienie niekoniecznie trzeba przychodzić do jednostki. Można zrobić to telefonicznie, a jeśli sytuacja nie jest nagła, także pisemnie.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *