Grad medali judoków Ostrowii na tatami w Ostrowcu i Lublinie

Jak już informowaliśmy, w ostrowieckiej hali odbył się Świętokrzyski Turniej Judo Dzieci. Organizatorem zawodów był ostrowiecki klub, UMKS Ostrowia. W zawodach startowały dzieci starsze z roczników 2007-2008, dzieci młodsze z roczników 2009-2010 oraz z roczników 2011-2012. Na starcie stanęło ponad 200 zawodników. Ekipa Ostrowii, która liczyła 32 zawodników, wywalczyła 15 medali: 2 złote, 6 srebrnych i 7 brązowych.

Uczniowski Międzyszkolny Klub Sportowy OSTROWIA reprezentowało 32 spragnionych rywalizacji zawodników, którzy zdobyli łącznie 15 medali: 2 złote, 6 srebrnych i 7 brązowych. Aż 11 zawodników otarło się o podium, zajmując ostatecznie dobre 5 miejsce.

Złote medale wywalczyli: 1.Wiktor Wołoszyn ( kat. 45 kg, U-13); Marcel Feliksiowski (kat.53 kg, U-13).

Srebrne medale padły łupem: Karoliny Kawy (kat. 76 kg, U-13 ), Olafa Mieszczyka (kat. 60 kg, U-13), Sandry Szczytowskiej (kat. 75 kg, U-11 ), Emila Grzesika (kat. 60 kg, U-11 ), Anny Szczepańskiej (kat. 38 kg, U-9 ), Natalii Janik (kat. 42 kg, U-9 ).

Z kolei brązowe medale zdobyli: Piotr Czekaj (kat. 45 kg, U-13), Julia Kaczmarzyk (kat. 53 kg, U-13), Marcel Szemraj (kat. 33 kg, U-11), Jakub Jakubowski (kat. 49 kg, U-11), Aleksander Mirski (kat. 34 kg, U-9), Julia Bednarska (kat. 31 kg, U-9), Jakub Krawczyk (kat. 28 kg, U-9).

Piąte lokaty w zawodach wywalczyli: Bartosz Sobura (kat. 28 kg, U-9), Mikołaj Petruczynik (kat. 34 kg, U-9), Kaja Jabłońska (kat. 31 kg, U- 9), Dawid Kargul (kat. 41 kg, U-11), Gaja Sternik (kat. 33 kg, U-11), Sandra Korzeniowska (kat. 56 kg, U-13), Sebastian Rola (kat. 42 kg, U-13), Jakub Piwnik (kat. 45 kg, U-13), Antoni Grabski (kat. 41 kg, U-9), Bartosz Petruczynik (kat. 56 kg, U-13), Antoni Nowak (kat. 34 kg, U-9). Z kolei na siódmych miejscach uplasowali się: Antonina Bajerczak (kat. 31 kg, U-9), Maksymilian Fudalewski (kat. 31 kg, U-9), Lena Baran (kat. 54 kg, U-11), Fryderyk Kita (kat. 41 kg, U-11), Olaf Pastuszko (kat. 36 kg, U-9), Kula Adam (31 kg, U-9).

-Jesteśmy bardzo zadowoleni z ich postawy, woli walki i z determinacji jaką pokazali na ostrowieckiej macie, tym bardziej, że dla niektórych był to debiut ? komentuje trener Teresa Dybiec. Organizacja turnieju została bardzo wysoko oceniona przez zaproszonych gości oraz uczestniczące w nim kluby. Zdobycze medalowe świadczą o dobrym przygotowaniu naszych zawodników, tym bardziej, że był to pierwszy start po tak długiej przerwie. Reasumując, możemy z dumą stwierdzić, że odnieśliśmy sukces zarówno organizacyjny jak i sportowy. Za pośrednictwem redakcji serdecznie dziękujemy Gminie Ostrowiec za wsparcie finansowe, bez którego przygotowanie tej wspaniałej imprezy adresowanej do młodych zawodników nie było by możliwe. Dziękujemy również rodzicom, sympatykom i starszym zawodnikom za pomoc w przygotowaniu turnieju.

Judocy UMKS Ostrowia mają za sobą kolejny udany start. Uczestniczyli w Mistrzostwach Województwa Lubelskiego Dzieci. Przywieźli do Ostrowca medale, dyplomy i wyróżnienia. W poszczególnych kategoriach zajęli następujące miejsca: