Ruszył proces prezydenta

W dniu 20 października 2020 r. przed Sądem Rejonowym w Ostrowcu Świętokrzyskim obyła się rozprawa przeciwko prezydentowi. Z aktem oskarżenia wystąpiła prokuratura w Skarżysku ?Kamiennej.

-Rozprawa odbyła się zgodnie z planem rozprawy, przygotowanym na posiedzeniu przygotowawczym w dniu 1 października 2020 r. -mówi sędzia Tomasz Durlej, rzecznik Sądu Okręgowego w Kielcach. Sąd przesłuchał dwóch świadków. Proces dowodowy trwa. Kolejna rozprawa odbędzie się w dniu 27 października 2020 r.

Jak już informowaliśmy, Prokuratura Rejonowa w Skarżysku -Kamiennej postawiła Prezydentowi Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosławowi Górczyńskiemu, zarzuty przekroczenia uprawnień w związku z przetargami na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu gminy. Prezydent nie zgadza się z przedstawionymi mu zarzutami. Mówi, że jest to element walki politycznej. Dołoży starań, aby obronić swoją niewinność dla dobra mieszkańców i naszego miasta.

Jak powiedział sędzia Tomasz Durlej, jawność rozprawy sądowej została wyłączona. Uzasadniono to ważnymi względami prywatnymi, gdyż przedmiotem tego postępowania mogą być okoliczności związane z życiem prywatnym, towarzyskim i zawodowym.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.