Judoka Mateusz Wołoszyn brązowym medalistą mistrzostw Polski. Ippon w 11 sekundzie

Judoka UMKS Ostrowia Mateusz Wołoszyn, walczący w wadze do 50 kg, wywalczył brązowy medal na rozgrywanej w Zamościu Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Judo, czyli mistrzostwach Polski juniorów młodszych.
Start w tych zawodach podopiecznego Teresy Dybiec był możliwy po tym, jak wywalczył 3 miejsce w eliminacjach w Bytomiu.


Mateusz w Zamościu stoczył 5 pojedynków, z czego 4 wygrał w świetnym stylu. Niestety już w drugiej walce spotkał się z zawodnikiem z Gwardii Łódź, który okazał się późniejszym złotym medalistą w tej kategorii wagowej. Mateusz kontynuował rywalizację w walkach repasażowych, gdzie już na porażkę nie można sobie pozwolić jeśli myśli się o strefie medalowej. W kolejnych trzech walkach nasz zawodnik wykazał się ogromną wolą walki i z dużą determinacją. W efekcie wygrał jedną po drugiej. W walce o medal Mateusz zaprezentował się naprawdę rewelacyjnie. Wystarczyło mu 11 sekund, by rozstrzygnąć walkę na swoją korzyść. Udowodnił, że jest zdecydowanie lepszy od swojego przeciwnika wykonując skuteczny rzut, który sędziowie ocenili na ippon.
-Brązowy medal OOM jest niesamowitym sukcesem nie tylko samego zawodnika, ale całej sekcji. Mateuszowi gratulujemy i jesteśmy z niego dumni, bo wiemy ile pracy i poświęcenia go ten sukces kosztował ? komentuje trener, Teresa Dybiec. Gminie Ostrowiec dziękujemy za wsparcie finansowe, bez którego wyjazdy na zawody nie byłyby możliwe.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *