ARiMR i KOWR nabędą rośliny niesprzedane z powodu zamknięcia cmentarzy. Miasto Ostrowiec też

Od poniedziałku m.in. regionalne oddziały Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa i Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa zaoferują możliwość nabycia roślin, które nie zostały sprzedane w związku z zamknięciem cmentarzy. Na ten cel dla zostanie przekazane 180 mln zł – poinformowały na wspólnej konferencji wiceszefowe Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii oraz Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. O podjętych przez rząd decyzjach poinformowały sekretarz stanu ministerstwa rolnictwa i rozwoju wsi Anna Gembicka oraz podsekretarz stanu ministerstwa rozwoju, pracy i technologii Olga Ewa Semeniuk.

– Przedsiębiorcy nie pozostaną sami. Państwo polskie wykaże się wsparciem finansowym. Na ten moment wszystkim przedsiębiorcom, którzy odnotują spadki w związku z zamknięciem cmentarzy w wysokości 180 milionów złotych – zapewniła podsekretarz stanu Olga Ewa Semeniuk.

– To jest początek tego wsparcia dla tych wszystkich przedsiębiorców, którzy nie sprzedadzą zniczy, nie sprzedadzą kwiatów ? dodała.

Wiceminister podziękowała również samorządom, które włączyły się w akcję pomocy, solidarności gospodarczej, solidarności społecznej.

– Decyzja o zamknięciu cmentarzy była bardzo trudna. Zgodnie z zapowiedzią premiera Mateusza Morawieckiego przygotowujemy system pomocy. Od poniedziałku regionalne oddziały Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa zaoferują przedsiębiorcom możliwość nabycia kwiatów i roślin, które nie zostały sprzedane ? poinformowała sekretarz stanu Anna Gembicka.

Sekretarz stanu wyraziła nadzieję, że ta pomoc pozwoli w pewien sposób zrekompensować te straty, które zostały poniesione w związku z decyzją o zamknięciu cmentarzy.

Wolę zakupów chryzantem zadeklarował również prezydent Ostrowca, Jarosław Górczyński, który na swoim profilu społecznościowym napisał: -Od paru tygodni ozdabiamy jesiennie nasze miasto. Są jeszcze miejsca, w których z przyjemnością to zrobimy, zakupimy i zasadzimy piękne chryzantemy. Szanujemy się i pracę ludzi, dziś lokalnych producentów kwiatów i roślin. 

Kwiaty od producentów kupowali także ostrowieccy uczestnicy protestu kobiet podczas swojej sobotniej akcji. 

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “ARiMR i KOWR nabędą rośliny niesprzedane z powodu zamknięcia cmentarzy. Miasto Ostrowiec też

  • 1 listopada 2020 at 11:09
    Permalink

    miasto powinno zwrócić też pobrane opłaty handlowe

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *