Czyżby rzeczywiście fałszywa wiara w to, że alkohol chroni przed COVID-19, była aż tak silna?

W Ostrowcu Świętokrzyskim na ul. Opatowskiej, policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim zatrzymali pojazd marki Opel, który poruszał się bez włączonych świateł. Ponadto tor jazdy kierującego wskazywał, że może on znajdować się pod wpływem alkoholu.
-W czasie kontroli stróże prawa wyczuli od siedzącego za kierownicą mężczyzny silną woń alkoholu ?mówi aspirant Ewelina Wrzesień, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. Badanie alkomatem wykazało, że 40-letni ostrowczanin wsiadł za kółko swego pojazdu mając blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz kilkuletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.
PIJA NA BEZ ŚWIATEŁ. W Ostrowcu Świętokrzyskim na ul. Żabiej, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej auto marki Volkswagen. Samochód zwrócił uwagę funkcjonariuszy, gdyż przemieszczał się nocą bez włączonych świateł.
-W trakcie kontroli stróże prawa od razu wyczuli silną woń alkoholu od kierującej 42-latki ?mówi aspirant Ewelina Wrzesień. Badanie alkomatem wykazało, że kierowała samochodem mając półtora promila alkoholu w organizmie.
42-latka odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości, jak również za prowadzenie pojazdu bez wymaganych świateł.
POŚLIZG NA PROMILACH. W dniu 26 października 2020 r., ok. godz. 19.30, w Ostrowcu Świętokrzyskim na ulicy Chrzanowskiego, 36-latek stracił panowanie nad oplem. Jego samochód wpadł w poślizg i uderzył w ogrodzenie posesji.
-Na miejsce zdarzenia przyjechali stróże prawa i wtedy się okazało, że 36-letni kierowca miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie ?mówi aspirant Ewelina Wrzesień.
Policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy.
ZATRZYMAŁ NIETRZEŹWEGO KIEROWCĘ. Ostrowczanin był świadkiem, jak kierujący pojazdem marki Renault najechał na betonową część azylu dla pieszych, gdy próbował wjechać w jedną z dróg osiedlowych.
Od razu przyszło mu na myśl, że kierowca auta może być nietrzeźwy. Natychmiast udaremnił dalszą jazdę kierowcy, zabierając mu kluczyki i wzywając policjantów.
-Po zbadaniu alkomatem, stało się jasne, że kierowca francuskiego pojazdu, 56-letni mieszkaniec gminy Brody, podróżował mając ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie ?mówi aspirant Ewelina Wrzesień. Oprócz utraty prawa jazdy, grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.
NIETRZEŹWA 43-LATKA W AUDI. W Ostrowcu Świętokrzyskim, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego, zatrzymali do kontroli 43-latkę kierującą samochodem osobowym marki Audi.
-W trakcie rozmowy funkcjonariusze poczuli od kobiety woń alkoholu ?mówi aspirant Ewelina Wrzesień. Przeprowadzone badanie wykazało, że ostrowczanka miała ponad półtora promila alkoholu w wydychanym powietrzu.
PIJANY TRAKTORZYSTA POTRĄCIŁ MOTOCYKLISTĘ. W Sobótka w gminie Ożarów, 53-latek kierujący ciągnikiem rolniczym marki Ursus wraz z przyczepą, potrącił 22- letniego motocyklistę.
-Motocyklista zatrzymał się na poboczu drogi, gdzie naprawiał motocykl ?mówi podkomisarz Agata Frejlich, oficer prasowy KPP w Opatowie. Został potrącony przyczepą ciągnika w chwili, gdy znajdował się wraz z jednośladem na poboczu. 22?latek był trzeźwy, został przewieziony do szpitala. Jak się okazało, traktorzysta nie miał uprawnień do kierowania ciągnikiem. Był nietrzeźwy, w jego organizmie stwierdzono blisko 3 promile alkoholu.
NIETRZEŹWI MOTOROWERZYŚCI. Dyżurny ostrowieckiej jednostki policji otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym z udziałem motorowerzysty.
-Z relacji 44-letniego motorowerzysty wynikało, że w trakcie przejazdu przez skrzyżowanie uderzył nagle w sygnalizator świetlny ?mówi aspirant Ewelina Wrzesień, ofi cer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. Mężczyzna nie potrafił wyjaśnić, w jakich okolicznościach doszło do zdarzenia.
W trakcie podjętych czynności stróże prawa szybko ustalili, że mieszkaniec gminy Kunów podróżował swoim jednośladem, mając 2,7 promila alkoholu w organizmie.
44-latek za swoje niewłaściwe zachowanie odpowie przed sądem. Z kolei w dniu 26 sierpnia 2020 r., kilkanaście minut po północy, w miejscowości Sobów, policjanci z komisariatu w Ożarowie zatrzymali do kontroli drogowej 29-latka, kierującego motorowerem. Jak się okazało, mężczyzna był nietrzeźwy. Wydmuchał z siebie ponad 2 promile.
NIETRZEŹWI ZA KIEROWNICĄ. Na drogach powiatu ostrowieckiego, policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących . Jednego w Podszkodziu, a drugiego na terenie jednego z ostrowieckich osiedli.
-W miejscowości Podszkodzie funkcjonariusze drogówki zatrzymali 67-letniego mieszkańca powiatu ostrowieckiego, który pomimo orzeczonego dożywotniego zakazu kierowania pojazdami siedział za kierownicą peugeota ? mówi młodszy aspirant Rafał Dobrowolski z KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. Przeprowadzone badanie wykazało, że mężczyzna miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie.
Kolejnego nietrzeźwego kierowcę policjanci zatrzymali na jednym z ostrowieckich osiedli. Badanie alkomatem wykazało, że 58–latek zdecydował się na jazdę seatem, mając prawie dwa i pół promila alkoholu w organizmie.
Za kierowanie pojazdami mechanicznymi w stanie nietrzeźwości mężczyźni odpowiedzą przed sądem. Grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności! Dodatkowo 67-latek odpowie za prowadzenie pojazdu pomimo orzeczonego zakazu sądowego.
NIE CHRONI PRZED KORONAWIRUSEM. Jak się okazuje, szalejąca pandemia koronawirusa może mieć negatywny wpływ na niektórych kierowców, którzy choć powinni być bardziej rozsądni i bardziej ostrożni, łamią obowiązujące przepisy i prowadzą pojazdy w stanie nietrzeźwości. Czyżby rzeczywiście fałszywa wiara w to, że alkohol chroni przed COVID-19, była aż tak silna?
Alkohol, ani spożywany doustnie, ani obficie wylewany na twarz, nie uchroni żadnego kierowcy przed zakażeniem niebezpiecznym i podstępnym wirusem. Przeciwnie ? sprawi, że dotąd zdrowy człowiek, który nie miał kłopotów z prawem, takie kłopoty, i to poważne, sam sobie spreparuje.
REALNE ZAGROŻENIE. Jazda samochodem w stanie nietrzeźwości jest tak samo groźna jak COVID-19. -Nietrzeźwi za kierownicą, to osoby, które przez lekceważenie prawa, nieodpowiedzialność mogą spowodować tragedię ?mówi nadkomisarz Kamil Tokarski, oficer prasowy KWP w Kielcach. Tragedię dla siebie, swoich rodzin i rodzin potencjalnych ofiar swojego zachowania. Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, jakie konsekwencje niesie za sobą spowodowanie wypadku drogowego w stanie nietrzeźwości. Kara pozbawienia wolności i zatrzymanie uprawnień do jedno. Ale bardzo wysokie grzywny i odszkodowania niejednokrotnie powodują ogromne problemy. Do tego wpis do rejestru osób karanych, utrata pracy, a nawet zamknięta możliwość wykonywania wybranego zawodu.
PAMIĘTAJMY. Jazda w stanie nietrzeźwości stwarza realne zagrożenie dla życia i zdrowia wszystkich uczestników ruchu. Wypity alkohol bowiem zmniejsza szybkość reakcji – wydłuża się czas reakcji (np. hamowania) w przypadku dostrzeżenia niebezpieczeństwa. Nietrzeźwy ma ograniczone pole widzenia ? alkohol zawęża normalne pole widzenia, powoduje błędną ocenę odległości i szybkości. Nietrzeźwy kierowca ma problem z dostrzeżeniem szczegółów, świateł, znaków, pieszych i innych przeszkód. Wypity alkohol powoduje błędną ocenę własnych możliwości, znacznie obniża samokontrolę i koncentrację, powoduje rozproszenie uwagi – dłuższe spostrzeganie oraz senność.
APELUJEMY. Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o wzajemny szacunek na drodze, uwagę i życzliwość, bo to nasza postawa i zachowanie kształtuje bezpieczeństwo na drogach.
-Nieustannie apelujemy do kierujących o wyobraźnię, rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, a przede wszystkim przestrzegamy przed jazdą na tzw. podwójnym gazie ?mówi aspirant Ewelina Wrzesień. To śmiertelne niebezpieczeństwo! Czasu nie da się cofnąć. Jedna nieodpowiedzialna decyzja może skutkować nawet czyjąś śmiercią.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *