Ostrowieccy kibice szczypiorniaka na emocjonalnej huśtawce. KSZO przegrał z Zagłębiem

I liga piłki ręcznej mężczyzn. Grupa D. *KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – MUKS Zagłębie ZSO 14 Sosnowiec 23:26 (11:10).

KSZO: Piątkowski, Kijewski ? Chmielewski, Grabowski, Jędrzejewski, Wojkowski 5, Włoskiewicz 5, Jeżyna 5, Kogutowicz 1, Falasa 2, Tkaczyk 5, Kowalczyk, Cukierski, Granat, Dwojak, Jagiełło. Trener: Tomasz Radowiecki. Asystent: Jacek Wziątek.

Kary: 4 min. Karne: 6/4.

Zagłębie: M.Mentel, Ratuszniak ? Chromy 5, Danysz 6, Kempys 3, Kowalski 8, Płonka 3, Włoka 1, Postawa, Popczyk, Bernacki, Kolano, Piątek, Migała, Ciepliński. Trene3r: Grzegorz Mentel.

Kary: 6 min. Karne: 1/1.

Sędziowali: Krzysztof Jac (Tarnów) i Marcin Wrona (Wierzchosławice). Mecz bez udziału publiczności.

Szczypiorniści KSZO nie pozwolili kibicom długo nacieszyć się  dobrą passą, a zwłaszcza wygraną przed tygodniem w Przemyślu. Nie sprostali beniaminkowi z Sosnowca i trudno tłumaczyć ich przegraną faktem, że w ekipie rywali występuje sporo doświadczonych zawodników. Wychodzi na to, że KSZO w tym sezonie będzie nam dozował sporo emocji, zarówno pozytywnych, jak i negatywnych.

Podopieczni trenera Tomasza Radowieckiego w I połowie prowadzili w 15 min. 5:3, a trzy minuty później było 8:6. Niestety, na dwie minuty przed zakończeniem tej części gry przegrywali 9:10, ale trafienie Macieja Jeżyny z rzutu karnego, a następnie celny rzut Adriana Wojkowskiego pozwoliły im zejść na przerwę z jednobramkowym prowadzeniem.

Kiedy po zmianie stron pomarańczowo-czarni objęli prowadzenie 13:10 wydawało się, że nabierają odpowiedniego tempa, zwłaszcza w akacjach ofensywnych. Tak się nie stało, bo obrona Zagłębia była coraz bardziej szczelna i w 41 min. zrobiło się 13:17. Przez długi czas utrzymywała się trzy i dwubramkowa rywali, aż w 53 i w 54 min. nasz zespół remisował 21:21 i 22:22.

Końcówka meczu należała do gości. Zwarli szyki obronne, a ostrowczanom brakowało pomysłu na ich sforsowanie. Jeszcze w 58 min. było ?tylko? 23:24. Cóż z tego, jak dwie kolejne bramki zdobyło Zagłębie, które zasłużenie wywozi z Ostrowca komplet punktów.