51 medali pływaków KSZO na Zimowych Mistrzostwach Okręgu Świętokrzyskiego

Na Pływalni Rawszczyzna rozegrano Zimowe Mistrzostwa Okręgu Świętokrzyskiego w Pływaniu.


W klasyfikacji medalowej open pływacy KSZO zdobyli 51 medali, w tym 15 złotych, 18 srebrnych i 20 brązowych. Wyprzedzili w niej Salos Cortile Kielce z 31 medalami (15-12-5) i Barakudę Starachowice z 20 medalami (8-4-8). Natomiast w klasyfikacji medalowej młodzików KSZO zajął 5 miejsce, zdobywając 4 złote, 2 srebrne i 4 brązowe. Plasująca się na 1 miejscu Korona Swim Kielce wywalczyła 10 złotych, 11 srebrnych i 1 brązowy.
W naszym teamie w pierwszej dziesiątce multimedalistów znalazła się Beata Woźniak (4 złote, 2 srebrne medale), która zajęła 2 miejsce w klasyfikacji najlepszych młodziczek i Jan Król (3 złote medale).
W punktacji klubowej KSZO zdobył 437 pkt. i wyprzedził Salos Cortile Kielce (231 pkt.) oraz Barakudę Starachowice (142 pkt.).
Na zawodach Franciszek Grzesik pobił rekordy okręgu świętokrzyskiego 11-latków na dystansach 100 m st. dowolnym, 50 m st. motylkowym i 100 m st. zmiennym oraz 100 m st. 100 m st. motylkowym.

Medaliści KSZO:

Młodzik
50m dowolny Kobiet: 1. Woźniak Beata 29.08
50m klasyczny Kobiet: 3. Karwacka Dominika 39.66
100m motylkowy Mężczyzn: 3. Tobiszewski Mikołaj 1:40.94
200m grzbietowy Kobiet: 1. Woźniak Beata 2:34.92
200m grzbietowy Mężczyzn: 1. Król Jan 2:06.86
50m grzbietowy Kobiet: 1. Woźniak Beata 33.30
200m klasyczny Kobiet: 3. Karwacka Dominika 3:07.04
200m zmienny Kobiet: 2. Woźniak Beata 2:35.76
100m dowolny Kobiet: 3. Karwacka Dominika 1:07.89
100m grzbietowy Kobiet: 1. Woźniak Beata 1:12.66

Open
1500m dowolny Mężczyzn: 2. Radkiewicz Kajetan 16:45.10, 3. Wilk Jakub 17:25.13
50m dowolny Mężczyzn: 1. Stefański Patryk 23.52
50m klasyczny Kobiet: 2. Kamińska Zuzanna 33.83
50m klasyczny Mężczyzn: 1. Bielawa Dominik 30.31, 2. Lis Jan 31.46, 3. Skierniewski Filip 31.67
100m motylkowy Mężczyzn: 3. Tomaszewski Aleks 57.08
200m dowolny Kobiet: 2. Iżewska Gabriela 2:14.17, 3. Celińska Małgorzata 2:16.47
200m dowolny Mężczyzn: 2. Stefański Patryk 1:53.82, 3. Szeleźniak-Białkowski Julian 1:57.97
200m grzbietowy Kobiet: 2. Petrykowska Adrianna 2:29.37
4 x 200m dowolny Kobiet: 1. KSZO 1 (Iżewska Gabriela, Steć Oliwia, Petrykowska Adrianna, Celińska Małgorzata) 9:05.87
4 x 200m dowolny Mężczyzn: 2. KSZO 2 (Stefański Patryk, Rajca Wiktor, Borowski Kacper, Bielawa Dominik) 8:00.94, 3. KSZO 1 (Tomaszewski Aleks, Wolski Kuba, Skierniewski Filip, Szeleźniak-Białkowski Julian) 8:18.25
50m motylkowy Mężczyzn: 2. Stefański Patryk 25.66, 3. Tomaszewski Aleks 25.70
50m grzbietowy Kobiet: 2. Steć Oliwia 31.65, 3. Petrykowska Adrianna 32.34
50m grzbietowy Mężczyzn: 1. Król Jan 25.82
400m dowolny Mężczyzn: 2. Rajca Wiktor 4:08.64, 3. Radkiewicz Kajetan 4:08.77
200m klasyczny Mężczyzn: 1. Lis Jan 2:30.10, 2. Siembida Adam 2:31.73, 3. Mazan Mikołaj 2:42.05
200m zmienny Kobiet: 1. Kamińska Zuzanna 2:25.32
200m zmienny Mężczyzn: 3. Stefański Patryk 2:09.94
4 x 100m dowolny Kobiet: 2. KSZO 1 (Kamińska Zuzanna, Sadłos Zofia, Szafrańska Malwina, Celińska Małgorzata) 4:11.49
4 x 100m dowolny Mężczyzn: 1. KSZO 1 (Majsak Dawid, Bielawa Dominik, Król Jan, Stefański Patryk) 3:33.73, 3. KSZO 2 (Wolski Kuba, Skierniewski Filip, Tomaszewski Aleks, Szeleźniak-Białkowski Julian) 3:42.69
200m motylkowy Mężczyzn: 1. Tomaszewski Aleks 2:06.21, 2. Rajca Wiktor 2:07.31, 3. Michta Bartosz 2:14.07
100m dowolny Kobiet: 3. Iżewska Gabriela 1:01.05
100m dowolny Mężczyzn: 2. Stefański Patryk 51.55, 3. Majsak Dawid 52.12
100m grzbietowy Kobiet: 1. Steć Oliwia 1:07.16, 2. Petrykowska Adrianna 1:08.19
100m grzbietowy Mężczyzn: 1. Król Jan 57.49, 3. Radkiewicz Kajetan 1:00.86
100m zmienny Mężczyzn: 1. Stefański Patryk 58.28
800m dowolny Kobiet: 3. Falfus Julia 10:03.98
800m dowolny Mężczyzn: 2. Rajca Wiktor 8:30.24, 3. Szeleźniak-Białkowski Julian 9:01.30
4 x 100m zmienny Kobiet: 2. KSZO 1 (Sulik Alicja, Sadłos Zofia, Kamińska Zuzanna, Celińska Małgorzata) 4:35.72
4 x 100m zmienny Mężczyzn: 1. KSZO 1 (Król Jan, Majsak Dawid, Bielawa Dominik, Stefański Patryk) 3:52.38, 3. KSZO 2 (Wypchło Jakub, Tomaszewski Aleks, Lis Jan, Skierniewski Filip) 4:04.10

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *