Sąd obniżył wymiar kary za wypadek w Górnie

W dniu 17 listopada 2020 r. Sąd Apelacyjny w Kielcach obniżył Małgorzacie G. karę za spowodowanie wypadku, w którym zginął 4-letni chłopczyk, a jego matka odniosła obrażenia ciała.

W dniu 17 maja 2017 r., ok. godz. 17, w Górnie na drodze nr 74, w wypadku drogowym na oczach matki zginął jej syn. Oboje zostali potrąceni kilkadziesiąt metrów od domu. Mimo reanimacji nie udało się uratować życia 4-letniego chłopca. Jego matka doznała ciężkich obrażeń ciała stanowiących chorobę realnie zagrażającą życiu.

Początkowo kobiecie przedstawiono zarzut nieumyślnego naruszenia zasad bezpieczeństwa w ruchu lądowym i spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Zebrane po zdarzeniu dowody, pozwoliły prokuraturze na zmianę tego zarzutu na surowszy.

W I instancji przed Sądem Rejonowym w Kielcach, Małgorzata G. została skazana na dwa lata pozbawienia wolności. Dostała też zakaz prowadzenia pojazdów przez okres pięciu lat. Dodatkowo miała zapłacić matce chłopca, która przeżyła wypadek, kwotę 15 tys. zł nawiązki.

W dniu 18 lutego 2020 r., przed Sądem Okręgowym w Kielcach, rozpoczął się proces apelacyjny mieszkanki powiatu ostrowieckiego, oskarżonej o spowodowanie śmiertelnego wypadku w Górnie pod Kielcami.

Prawomocny wyrok w tej sprawie został ogłoszony przez Sąd Apelacyjny w dniu 17 listopada 2020 r.

Sąd obniżył karę dla Małgorzaty G. z dwóch do półtora roku pozbawienia wolności.

-Sąd, rozpatrując apelację, uznał, że oskarżona nieumyślnie naruszyła zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym – mówi sędzia Jan Klocek. Wykonanie wyroku nie zostało zawieszone, co oznacza, że orzeczona kara ma charakter bezwzględny.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *