Przedsiębiorcy chcą pomocy władz miasta. Prowadzą bój o przetrwanie

Ostrowieccy przedsiębiorcy, skupieni w Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców, skierowali na ręce prezydenta miasta i radnych list z prośbą o wsparcie działań w trudnym okresie pandemii. Pomoc ma pozwolić lokalnym przedsiębiorcom, związanymi z takimi branżami, jak fitness, gastronomia, hotelarstwo, przetrwać wyjątkowo trudne czasy.

Przedsiębiorcy podkreślają, że już od 24 października, w związku z nowymi zasadami bezpieczeństwa, zamknięte zostały bary, puby i restauracje, które świadczyć mogą jedynie usługi na wynos. Wcześniej zamknięte zostały siłownie, kluby fitness, a także baseny. To nie tylko zła wiadomość dla właścicieli, ale także kiepski prognostyk na przyszłość. Wiąże się bowiem nie tylko z diametralnym spadkiem obrotów, ale i zwalnianiem pracowników. Dla wielu przedsiębiorców przedłużający się okres pandemii, to koniec ich marzeń, a także wiążąca się z tym utrata oszczędności życia.

Ostrowiecki Cech Rzemieślników i Przedsiębiorców chce, by władze miasta wprowadziły takie rozwiązania formalne, które ułatwiłyby funkcjonowanie branży gastronomicznej, hotelarskiej i działającej w sferze szeroko rozumianej kultury fizycznej. Istotną pomocą byłoby ulżenie przedsiębiorcom w regulowaniu takich zobowiązań publiczno-prawnych, jak podatek od nieruchomości i środków transportu oraz czynsz wynikający z umów najmu i dzierżawy, gdzie przedmiotem najmu i dzierżawy są lokale znajdujące się w zasobach gminy. Zwolnienie z obowiązku zapłaty podatków, z uwagi na szczególne okoliczności, stanowiłoby ogromną pomoc w okresie pandemii, kiedy przychody są minimalne lub nie ma ich w ogóle.

-Proponujemy wprowadzenie obniżenie podatków od działalności gospodarczych, związanych z kulturą fizyczną, sportem, uprawianiem sportów zimowych, hotelarstwem, a także z produkcją wyrobów piekarniczych, cukierniczych, a także przygotowaniem i sprzedażą posiłków.  Bez wsparci lokalnych władz samorządowych funkcjonowanie ostrowieckich przedsiębiorców jest mocno zagrożone, a dla wielu firm praktycznie niemożliwe ? mówi Starszy Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców w Ostrowcu Świętokrzyskim, Dariusz Wierzbiński. -Jesteśmy świadomi istniejących trudności, uwarunkowań formalnych oraz okoliczności, w których przyszło nam funkcjonować. Liczmy jednak na zrozumienie i współpracę ze strony prezydenta i radnych. Dzięki pomocy będziemy w stanie stworzyć plan działania na czas trwający utrudnień, wynikających z epidemii koronawirusa. Pozwoli nam to również zminimalizować negatywne następstwa trudnych okoliczności, z którymi przyszło nam się mierzyć.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *