Czy domy modułowe są aktualne w 2021 roku?

Prefabrykowane budynki już dawno przestały być nowością. Są aktywnie wykorzystywane do budowy dla biznesu — jako myjnie modułowe, sklepy, centra handlowe, hangary, stróżówki, hale, biura mobilne, pralni, kontenery socjalne, hotele i nawet szkoły. Ale wielu zastanawia się, jak racjonalny jest obecnie zakup mieszkania kontenerowego jako domu modułowego całorocznego w porównaniu z innymi opcjami. W dzisiejszym artykule odpowiemy na to pytanie, a także omówimy cennik domów modułowych, ich zalety, konstrukcje, dostawę i inne aspekty.

Firma Modulex od 2006 roku jest producentem budynków prefabrykowanych, w tym całorocznych domów modułowych. W tym czasie zespół Modulex zrealizował setki obiektów i uczynił firmę jednym z liderów rynku.

Zalety domów modułowych całorocznych Modulex w porównaniu z budową tradycyjną

Rozpoczynając swoją działalność na rynku ukraińskim, firma weszła na poziom międzynarodowy dzięki przystępnym cenom i wysokiej jakości produktów, o czym świadczy certyfikat ISO 9001.

Istnieje stereotyp, że kontenery mieszkalne nadają się tylko do domów letniskowych, ale w rzeczywistości nowoczesne domy modułowe całoroczne są w pełni przygotowane do wygodnego życia. Posiadają izolację termiczną, ogrzewanie, kanalizację, instalację elektryczną i inne aspekty, które pozwalają komfortowo mieszkać w każdym klimacie i miejscu. Ponadto takie domy mają wiele zalet w stosunku do zwykłych domów:

  • Możliwość demontażu domu i przeniesienia się w inne miejsce;
  • Domy prefabrykowane budowane są znacznie szybciej — od momentu zamówienia nie dłużej niż półtora miesiąca;
  • Niezwykła przystępność domu modułowego (cennik od 350 euro za metr kwadratowy).

Dostawa i montaż

Niektórzy wahają się przed wyborem domów modułowych całorocznych ze względu na dostrzeganie trudności z dostawą na plac budowy i montażem, a także wysoką cenę tych usług. Tak naprawdę nie ma nic prostszego niż transport modułów i zbudowanie domu kontenerowego, a jego całkowity koszt wraz z tymi usługami będzie nadal dużo niższy niż w przypadku zwykłego domu.

Unikalna konstrukcja i kompaktowość modułów pozwala na przewóz do ośmiu modułów zwykłą ciężarówką, dzięki czemu transport kontenerów mieszkalnych nie wymaga dodatkowych zezwoleń. Dodatkowo Modulex posiada własną flotę samochodową, dzięki czemu nie musisz szukać firmy zewnętrznej.

Wraz z modułami na plac budowy przybędą specjalnie przeszkoleni pracownicy firmy. Montaż, w zależności od cech konstrukcyjnych, fundamentu i warunków atmosferycznych zajmie od kilku godzin do dwóch tygodni.

Podsumowanie

W dzisiejszych czasach wybór domów modułowych całorocznych jest bardzo aktualny i w najbliższej przyszłości ten trend będzie się tylko nasilał. Szereg istotnych zalet sprawia, że ​​mieszkania kontenerowe są bardziej opłacalne niż klasyczne budownictwo, a mobilność doskonale wpisuje się w mentalność nowych pokoleń.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *