Nowy zegarek Garmin Venu SQ – czy warto go kupić?

Zaledwie rok po premierze pierwszego zegarka z wyświetlaczem AMOLED – Garmin Venu, amerykański koncern zaprezentował odchudzoną i uproszczoną (choć nie do końca) wersję o nazwie Venu Sq. Choć wyraźnie tańszy, nowy Venu Sq posiada większość opcji spośród tych, do których byli przyzwyczajeni użytkownicy poprzedniej wersji i nadal pretenduje do miana smartwatch’a „z wyższej półki”. Czym różni się wersja Venu Sq od poprzedniej edycji?

Co nowego?

Na pierwszy rzut oka widać, że producent zdecydował się na kwadratowy design, rezygnując z klasycznego dla nowszych zegarków Garmin, okrągłego kształtu. Przełożyło się to na nieco większy wymiar wyświetlacza – 1,3 cala zamiast 1,2 cala. Znacząco spadła także waga zegarka (37,6 g zamiast dotychczasowego 46,3 g). Wraz z redukcją wagi, zmniejszeniu uległa także pojemność baterii, która teraz wytrzymuje do 14 godzin w trybie GPS zamiast dotychczasowych 20 godzin.

Wysokościomierz barometryczny został zastąpiony altimetrem z GPS. Producent pozbył się także żyroskopu, licznika pięter i schodów oraz animacji sugerowanych ćwiczeń.

Diabeł tkwi w szczegółach

Nowy Venu SQ to przede wszystkim doskonale wyposażony sportowy smartwatch, który oferuje większość opcji znanych ze starszej wersji. Użytkownicy mogą nadal korzystać z nadgarstkowego pomiaru tętna (z funkcją pulsoksymetru) oraz GPS-a wspierającego wszystkie tryby GNSS. Zegarek nadal obsługuje modyfikowalne plany treningowe, które można dopasować do swoich potrzeb.

Jeśli chodzi o funkcje smart, nowy Garmin Venu Sq współpracuje z płatnościami bezstykowymi Garmin Pay. Producent oferuje wersję zegarka z wbudowanym odtwarzaczem MP3. Monitorowanie zdrowia wspiera śledzenie aktywności, wbudowany kalendarz cyklu menstruacyjnego dla kobiet, jak również zaawansowana analiza snu (z podziałem na fazy snu i wskazówki dotyczące higieny wypoczynku). Do tego dochodzą alerty bezpieczeństwa, jak również możliwość parowania zegarka z czujnikami poprzez protokół bluetooth i ANT+. Wszystkie nowe funkcje zostały dobrze przedstawione u Autoryzowanego partnera Garmin –  Venu w abcGPS.pl 

Jakość pomiarów tętna i dokładność śledzenie GPS

Optyczny pomiar tętna w nowym Venu Sq oferuje wysoką częstotliwość próbkowania i dokładny sygnał. Okazjonalne zaburzenia odczytu, charakterystyczne dla tej metody są błyskawicznie korygowane i w zasadzie nie zdarza się, aby zapis z treningu znacząco odbiegał od tego, do którego przyzwyczaiły użytkowników opaski na klatkę piersiową.

Jeśli chodzi o jakość zapisu GPS, jest ona porównywalna z modelami Forerunner 735 oraz 745, czyli topowymi zegarkami dla biegaczy. Sygnał jest wyraźny i dobrze odwzorowany zarówno na odsłoniętej przestrzeni, w lesie oraz na terenie gęsto zabudowanym, gdzie wiele zegarków potrafi mieć problemy.

Czy warto kupić Garmin Venu Sq?

Nowa odsłona Garmin Venu Sq to doskonały przykład sprzętu, który jest solidnie wykonany i oferuje bogatą paletę możliwości, zarówno tych sportowych, jak i typowych dla zegarków smart. Jednocześnie, cena wydaje się uzasadniona w stosunku do tego, co otrzymują użytkownicy. Wysokiej jakości wyświetlacz, rozbudowane opcje sportowe z funkcją personalizowania treningów oraz wysokiej jakości pomiar tętna pozwalają rozwinąć skrzydła w każdej dyscyplinie. Z drugiej strony, możliwość płatności Garmin Pay, wbudowany odtwarzacz muzyczny i wsparcie dla monitorowania zdrowia pozwalają nie zwalniać tempa na co dzień.

Interface w nowym Venu działa sprawnie, szybko i nie ma problemu z obsługą widżetów oraz aplikacji. Co więcej, pomimo zredukowanego czasu działania baterii Garmin uniknął konieczności codziennego ładowania zegarka, będących zmorą wielu modeli, których producenci – bezskutecznie – usiłują znaleźć udany kompromis pomiędzy ceną, a jakością. Czy warto zatem wybrać nowy model Venu? Jednym słowem tak, warto!

Więcej o nowym modelu SQ przeczytasz w artykule: https://www.wadowice24.pl/nowe/polecamy/14732-zegarek-sportowy-garmin-venu-sq-nowa-odslona-eleganckiego-smartwatcha.html

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *