Uczeń Zespołu Szkół Nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim jedynym stypendystą ministra w powiecie ostrowieckim

Paweł Starachowski – uczeń klasy 4 o profilu technik logistyk Zespołu Szkół Nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim znalazł się w gronie 16 uczniów i absolwentów z województwa świętokrzyskiego, którym przyznane zostały stypendia ministra właściwego ds. oświaty i wychowania za wybitne osiągnięcia edukacyjne w roku szkolnym 2019/2020. Paweł otrzymał tę nagrodę jako jedyny uczeń z powiatu ostrowieckiego.
Paweł Starachowski reprezentuje szkołę od trzech lat w ogólnopolskich olimpiadach i konkursach z zakresu branży TSL, odnosząc liczne sukcesy i wykazując się wyjątkowymi osiągnięciami edukacyjnymi. W roku szkolnym 2019/2020 uzyskał tytuł fi nalisty IV Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno-Logistycznej, organizowanej przez Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu Gdańskiego, tytuł fi nalisty XII Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej, organizowanej przez Wyższą Szkołę Logistyki w Poznaniu. Paweł został także finalistą Konkursu Logistycznego, organizowanego przez Wyższą Szkołę Biznesu i Administracji w Gdyni oraz zajął także 3. miejsce w konkursie Liga Młodych Logistyków organizowanego przez Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach, którym przedstawił innowacyjne rozwiązania na temat ?Smart City? i wprowadzenia inteligentnego systemu transportowego ? ITS w wybranym mieście.
-Paweł jest uczniem odznaczającym się wrodzoną inteligencją, ale także pracowitością, sumiennością, zaangażowaniem w życie szkoły oraz wysoką kulturą osobistą. Zawsze wzorowo i z odpowiedzialnością wypełnia uczniowskie obowiązki ? mówi Katarzyna Pastuszka, opiekun ucznia w ogólnopolskich olimpiadach i konkursach.
Jego pasją jest nie tylko logistyka, której poświęca bardzo dużo czasu i z którą wiąże swoją przyszłość, ale także sport, który hartuje jego charakter. Paweł interesuje się piłką nożną oraz tenisem stołowym. Jest sędzią piłkarskim w Świętokrzyskim Związku Piłki Nożnej a w tenisie stołowym zajmuje zawsze czołowe miejsca w powiecie ostrowieckim. W tym roku szkolnym zajął 2. miejsce i awans na zawody wojewódzkie, które ze względu na pandemię niestety nie odbyły się.
– Paweł jest młodym człowiekiem, który wyznaczył sobie cele i stanowczo dąży do ich osiągnięcia. Stał się wzorem do naśladowanie przez innych uczniów szkoły. Wszystkim uczniom życzymy tak wysokich osiągnięć i tylu sukcesów ? mówi Katarzyna Pastuszka.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *