Piękno regionu w oczach najmłodszych

DOŁY BISKUPIE. Ponad stu uczestników zgłosiło swoje prace do konkursu plastycznego , zorganizowanego przez Stowarzyszenie WITULIN NAD ŚWIŚLINĄ.

Jego celem były wzbudzenie  zainteresowania najbliższym otoczeniem i jego historią wśród lokalnej społeczności, w szczególności dzieci i młodzieży zamieszkałej na terenie gminy Kunów. Uczestnicy musieli wykazać się znajomością tematyki związanej z regionem, jego historią i kulturą.

Jak zaznacza prezes Stowarzyszenia, Paweł Gawron zainteresowanie konkursem przeszło jego najśmielsze oczekiwania i był mile zaskoczony, że do stowarzyszenia wpłynęło aż 104 prace wykonane przez 107 uczestników. To pokazuje potrzebę organizacji takich inicjatyw mobilizujących młodych mieszkańców do działania. Ogromnie cieszy ilość złożonych prac, które zostały wykonane wyjątkowo szczegółowo i pracochłonnie zarówno w formie płaskiej, jak i przestrzennej.  Komisja konkursowa w składzie: Patrycja Chojnacka, Maria Pająk, Aldona Chojnacka   i Paweł Gawron, wyłoniła zwycięzców: w kategorii I ? dzieci przedszkolne: I miejsce: Lena Kosior (oddział przedszkolny w PSP w Wymysłowie) oraz Martyna Skowron
(PP w Kunowie), II miejsce: Bartosz i Natalia Ceglarscy (PSP w Wymysłowie), III miejsce: Lena Sieniek (PP w Kunowie).Wyróżnienia: Karolina Sobańska (oddział przedszkolny w PSP w Wymysłowie), Lenka Krasucka (oddział przedszkolny w SP w Nietulisku Dużym), Zuzanna Bugajska (oddział przedszkolny w ZSP w Janiku), Julia Kostrzewa (oddział przedszkolny w PSP w Wymysłowie), Natalia Kostrzewa (oddział przedszkolny w PSP w Wymysłowie). W kategorii II ? szkoły podstawowe klasy I ? III: I miejsce: Filip Otremski (PSP w Wymysłowie) oraz Lena Ziółkowska (ZSP w Janiku) II miejsce: Igor Lipicki (ZSP w Janiku) oraz Julia Wiśniewska (PSP w Kunowie) III miejsce: Mikołaj Serafin (PSP w Wymysłowie) oraz Aleksandra Surowiec (PSP w Kunowie).

Wyróżnienia: Paweł Grudziński (PSP w Kunowie), Jakub Nowakowski (PSP w Wymysłowie), Dominik Wojtas (ZSP w Janiku), Zuzanna Świercz (ZSP w Janiku), Natalia Świercz (ZSP w Janiku). W kategorii III ? szkoły podstawowe klasy IV ? VI: I miejsce: Natalia Gołębiowska (ZSP w Janiku) oraz Marcel Nowak (PSP w Kunowie), II miejsce: Michał Bogdański (ZSP w Janiku) oraz Rozalia Wrona (PSP w Kunowie),III miejsce: Adam Gębusia (SP w Nietulisku Dużym) oraz Sara Chojnacka (PSP w Kunowie)

Wyróżnienia: Wiktoria Karbowniczek (ZSP w Janiku), Wiktoria Dwojak (PSP w Kunowie), Bartosz Pikus (ZSP w Janiku), Adam Miś (PSP w Ostrowcu Św.), Oliwia Kosiarska (SP w Nietulisku Dużym), Joanna Paduch (ZSP w Janiku), Adam Jedynak (PSP w Kunowie). W kategorii IV ? szkoły podstawowe klasy VII ? VIII: I miejsce: Jakub Rozwadowski (ZSP w Janiku) oraz Julia Tuźnik (PSP w Kunowie), II miejsce: Zofia Wojtasik (SP w Nietulisku Dużym) oraz Karolina Dwojak (PSP w Kunowie), III miejsce: Martyna Król (PSP w Wymysłowie) oraz Angelika Żak (ZSP w Janiku). Wyróżnienia: Miłosz Zygadlewicz (ZSP w Janiku), Oskar Serafin (ZSP w Janiku), Mateusz Dwojak (PSP w Kunowie)

Zadanie zostało współfinansowane ze środków Zarządu Województwa Świętokrzyskiego w ramach zadania publicznego pt. „Kapliczki, krzyże i figurki przydrożne w mojej miejscowości”. Konkurs zorganizowano pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta i Gminy w Kunowie L. Łodeja

Dyplomy oraz nagrody zostaną przekazane do szkół uczniom, gdy już wrócą do nauki w szkole.  Piękne kapliczki stoją teraz w zaciszu siedziby  stowarzyszenia, gdzie czekają na oficjalne otwarcie wystawy.

 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *