Dla kogo przeznaczony jest materac miękki?

Osoby drobne lub lekkie czyli ważące nie więcej jak 60 kg oraz dzieci i młodzież będą czuć się komfortowo na materacu miękkim.

Taką powierzchnię zapewni podwójna warstwa pianki termoelastycznej Visco Memory. Materac miękki występuje zarówno z wkładem piankowym, jak również lateksowym i kieszeniowym. Każdy więc niezależnie od gustu znajdzie wśród nich model dla siebie.

Pianka termoelastyczna Visco Memory występująca w materacu miękkim to materiał reagujący na działanie temperatury i nacisk. Pod wpływem ciepła ciała stopniowo się nagrzewa. Im wyższą temperaturę osiągnie tym bardziej miękka się staje. Zyskuje dużą plastyczność, dzięki której materac miękki idealnie dopasowuje się do krzywizn sylwetki. Pianka termoelastyczna otula śpiącego, odciąża mięśnie i na ścianki naczyń krwionośnych nie działa żaden nacisk. Dzięki temu krew swobodnie krąży docierając do wszystkich kończyn, które nie cierpną. Duża elastyczność punktowa sprawia, że materac miękki doskonale podpiera kręgosłup i dopasowuje się do wszystkich strategicznych części ciała jak głowa, ramiona i biodra. Efekt lekkiego zapadania się w piance sprawia, że czujemy się lekko. Pianka oddaje ciepło, jest więc lubianym przez zmarzluchów surowcem. Dzięki niej nie marzną w nocy. Wszystkie materace miękkie dostępne w sklepie kaszmirowysen.pl są materacami dwustronnymi. Obie strony materaca nadają się do użytku i mogą mieć różną kombinację twardości. Dzięki temu w przypadku zmiany wagi lub preferencji mamy możliwość wypróbowania innej twardości. Materace dwustronne są również trwałe, ze względu na możliwość odwracania materaca i mniej intensywnej eksploatacji tylko jednej strony. Zobacz ofertę materacy miękkich na https://www.kaszmirowysen.pl/materace-miekkie

Materace miękkie są bardzo komfortowe, nie zapewnią jedna długiej wygody osobom cięższym. Szybko się bowiem wypracują, nawet pomimo stabilnego i trwałego rdzenia lateksowego oraz kieszeniowego. Tym bardziej nie sprawdzi się materac z rdzeniem piankowym. Dlatego tak istotne jest by materac miękki odpowiednio dopasować do wagi przyszłego użytkownika.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *